Bellek Kullanımı

Ömer Karafazlıoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarim 64 bit ve 4 gb ram var ancak gorev yöneticisinden performans bellek kısımına baktığımda bana 1.7gb gibi bir ram birakmks gozukuyor 2.2 gb nereye gidiyor nasil düzeltirim bu hatayi

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Bellek

Ram kullanım yüzdesine tıklayarak en çok kullanandan aşağıya doğru sıralamakta o şekilde ekran görüntüsü alın ayrıca yukarıda ki menüde performansa tıklayıp bellek sekmesine tıklayın bir de o kısımın ekran görüntüsünü alın.

KS

Ömer Karafazlıoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Bellek

O zaman bilgisayarın kasmasının sebebi ne olabilir yani sıfır bilgisayar ve kasıyor ancak şöyle birşey var 3 4 saat gibi dir açık kullanıyorum bir kasma falan olmadı acaba yeni bir pc olduğu için kasması falan olabilrmi

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan ki Ram kullanımında bir oyun veya benzeri ram tüketen bir uygulama kullanıyorsanız kasması normal Ram yetersiz kalıyordur.

KS

Ömer Karafazlıoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarda herhangi bir oyun yüklemedim aksine bilgisayarın içinde kurulu olan programlardan sildim 1 gb lık programlar vardı onlardan kaynaklanır diye düşündüm

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Chrome üzerinde her açacağınız sekme ram kullanımını arttırır. Aynı bellek boyutu bende de mevcut 6. sekmeden sonra ram kullanımı sıkıntıya girip teklemeler başlıyor.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O değer değişir. Şöyle söyleyeyim resimde kullanabilir alan 1.4 GB yazıyor bu değer örnek Chrome u kapadığınızda o değer artar. Bunun gibi orası sürekli değişkendir. Siz ne kadar uygulama kapatırsanız o kadar kullanım alanı artar ne kadar uygulama açar iseniz o kadar da kullanım azalır.

KS

Ömer Karafazlıoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ha yani benim kullandığım alan gene 4 gb oluyor ama o arada pc kendıne hafıza ayırıyor

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynen sisteminiz 4 GB ama uygulama açtıkça illaki kullanılacak. Kullanılabilir alan ve kullanımda olan alan bulunuyor onların toplamı toplam Ram kapasitesini verir. Problem yok kısacası.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri