Ben Bu Saha Dolabını Nasıl Getirteceğim ?

betgranda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocamlar Merhabalar

hemen konuya gireyim yaklaşık 12 ay öncesinde altyapım vdsl 6 öncesinde de fiber olarak değiştirildi. aktif olarak 6 yıldır türknet kullanıyorum. Türknete fiber pakete geçmek istediğimi söyleyince sizin altyapınız vdsl diyor ben de türk telekom kapsama haritasında fiber gözüktüğünü söylüyorum.Onlarda o zaman kutu aktifleşmemiştir diyorlar fakat binada kutu yok.Karşımda bir türk telekom müdürlüğü var oraya gitmeyi düşünüyorum.Lütfen yardımcı olun .BEN BU KUTUYU NASIL GETİRTECEĞİM ? (yanımdaki binalarla aynı saha dolabını kullanıyoruz onlarda hiper internet gözüküyor.)(santrala uzaklığımda 5 metre )(bulunduğum santralda türknetin Yapası da mevcut bunun da ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim)

Ekli dosyalar

• resim_2022-08-31_091149255.png
    resim_2022-08-31_091149255.png
    45.2 KB · Görüntüleme: 13
  • resim_2022-08-31_091546558.png
    resim_2022-08-31_091546558.png
    67.9 KB · Görüntüleme: 13

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam belirli bir sayı istiyor olabilirler, gidip bir sormanızda fayda var. Bazı firmalar isteyen sayısindan ziyade yaşayan nüfusa göre altyapıyı hazır hale getiriyor. Politikaları belki değişiklik gösterir.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tam hatırlamıyorum ama sitede yaşayıp kendi binası hariç her yerde fiber olan kendi binasında internet bile çekmeyen biri vardı youtube video falan paylaşmıştı. Türk telekom ile konuşup görüşüp yolları kazdırıp kendi binasına da çektirmişti.

KS

betgranda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bende kazı olmayacak sadece kutu konacak

KS

betgranda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam belirli bir sayı istiyor olabilirler, gidip bir sormanızda fayda var. Bazı firmalar isteyen sayısindan ziyade yaşayan nüfusa göre altyapıyı hazır hale getiriyor. Politikaları belki değişiklik gösterir.
Peki zaman binadakilerden imza toplayıp müdürlüğe gideyim

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocamlar Merhabalar

hemen konuya gireyim yaklaşık 12 ay öncesinde altyapım vdsl 6 öncesinde de fiber olarak değiştirildi. aktif olarak 6 yıldır türknet kullanıyorum. Türknete fiber pakete geçmek istediğimi söyleyince sizin altyapınız vdsl diyor ben de türk telekom kapsama haritasında fiber gözüktüğünü söylüyorum.Onlarda o zaman kutu aktifleşmemiştir diyorlar fakat binada kutu yok.Karşımda bir türk telekom müdürlüğü var oraya gitmeyi düşünüyorum.Lütfen yardımcı olun .BEN BU KUTUYU NASIL GETİRTECEĞİM ? (yanımdaki binalarla aynı saha dolabını kullanıyoruz onlarda hiper internet gözüküyor.)(santrala uzaklığımda 5 metre )(bulunduğum santralda türknetin Yapası da mevcut bunun da ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim)

Kısaca "keyiflerini beklemek gerekiyor" diyebiliriz.
Zamanında internet sorunlarından dolayı şikayetler etmiştim.
14 Aralık 2021 - Evin önüne fiber kablo çekildi. Fotoğrafı ben çektim, sonrasında fotoğraftaki adamla sohbetimiz oldu.
"Bu apartmandan biri merkeze şikayet etmiş" dedi. "Ben de orada oturuyorum" dediğimde "Sizin apartmana fiber çekiyoruz" dedi.
Sonrası yok, hala bekliyoruz. :ROFLMAO: Kimse ne zaman geleceğini bilmiyor.
1661929084303.png

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bu arada, bazı elektrik firmaları da bu kutu montaj kısmıyla ilgileniyormuş.
Geçenlerde bir firma ile görüştüğümde sormuştum. Telekom'dan devralıp, bina kurulumunu tamamlıyorlarmış.
Çevrenizdeki şirketleri/firmaları arayın, araştırın. Eğer yapabiliyorlarsa, apartmandakiler ile para toplayıp yaptırırsınız.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Peki zaman binadakilerden imza toplayıp müdürlüğe gideyim
Yanlış hatırlamıyorsam telekom nüfus yoğunluğuna göre politika izliyordu, bı gidip danışın bakalım. Ses etmeyince mümkün değil yardımcı olmuyorlar. 2 günde sıfırdan dağın başına direk diktirmişliğim var darlayinca yardımcı oldular :D

KS

betgranda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Peki hepimize teşekkür ederim gidip bi sorup danışayım bakalım

KS

betgranda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar gidip TÜRK TELEKOM Müdürlüğü ile konuştum bir kaç aya işlemin tamamlanacağını söylediler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri