Yardım Benq Ex2710Q Vs Gigabyte M27Q Hangisini Tercih Etmeliyim?

mulayimsert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 10 gündür monitör arıyorum kafayı yemek üzereyim en son eleye eleye bu iki seçenek arasında kaldım. Monitörü hem Pc'ye hem de Ps5'e bağlayacağım iki tarafta da düzgün görüntü vermesi önemli benim için.

Bana göre Benq'nun artıları;
-Ekranın sağa ve sola dönebilmesi
-Güçlü dahili hoparlörlerinin olması (Kulaklık kullanmayı pek sevmiyorum)
-8 bit + FRC desteğinin olması ( 1 milyarın üzerinde renk derinliği)
-Satıcının Amazon olması (Olası değişim durumunda zorluk çıkarmazlar diye düşünüyorum)

Gigabyte'ın artıları;
-Rtings incelemelerine göre nispeten daha iyi kontrast değerleri vermesi
-Yine Rtings incelemelerine göre 120hz ve 60hz'de (biliyorsunuzdur Ps5'de birçok oyun bu 2 tazeleme hızında çalışıyor) daha düşük tepki süreleri vermesi
-Fiyat olarak bi miktar daha uygun olması
-Tipik parlaklığın daha yüksek olması 400 cd'ye kadar çıkabiliyor.(Benq'da bu HDR açılmazsa 260 seviyelerinde)

Gigabyte olanı tercih edersem ekstra olarak 2+1 ses sistemi almam gerekecek bu da 1000 liranın üzerinde maliyet ve masa üzerinde karmaşa demek.
Ayrıca kafama takılan bir diğer konu M27Q Gigabyte'ın kendi sitesinde rev 1.0 ve rev 2.0 olarak listeleniyor. Şuan tek satışı olan Ebrar Bilgisayar'a sorduğumda almam durumunda rev1.0 olanından göndereceklerini söylediler. Rev 1.0' da 8 bit + FRC desteği yok ayrıca renkler RGB değilde BGR olarak dizilmiş bu da yazılarılar da bulanıklığa sebep oluyormuş diye okudum. Rev 2.0 da bu sorunları düzeltmişler ama dediğim gibi satıcıya sorduğumda Rev 1.0 göndereceklerini söylediler.
Linkleri aşağı bırakıyorum.

Benq:
Gigabyte:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri