45.000-60.000 TL Beyaz Kasa Sistem Toplama

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD RYZEN 7
Ekran Kartı
RTX 3070 ti
ekran kartım RTX 3070 ti var. Beyaz kasalarda tercihler sınırlı ve açıkcası çok beğenemedim. ekran kartı hariç beyaz ve argbli bir sistem için desteklerinizi bekliyorum. ryzen 7 li sistemler tercihimdir. oyun için kullanılacak bilgisayar.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Toplam kaç paranız var bu iş içi,n.

TheWragiht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
beyaz sistemler için iyi bir bütçe lazım belirtir iseniz daha iyi olr

KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Forumda yeniyim fakat başlığı açarken 45 - 60 bin arası olarak belirtmiştim. 70 bine belki çıkabilirim Ekran kartı dahil olmadığı için.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
3940 TL
8900
5674 TL.
3700 TL.
12700 TL.

3900 TL.
3850 TL.

Hepsi, 42670 tl.

KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ne zaman alacaksınız
Aciliyetim yok, hatta yeni nesil AMD Ryzen işlemcileri bekleyebilirim böylece X870 anakart serilerini de görebiliriz. Fakat şimdiden diğer parçaları netleştirmek çok iyi olur. Mümkünse parçaları tek bir yerden alıp montaj dahil yaptırmak istiyorum.

KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3940 TL
8900
5674 TL.
3700 TL.
12700 TL.

3900 TL.
3850 TL.

Hepsi, 42670 tl.
Emeğiniz için teşekkürler. Birkaç sorum olacaktı.

Önerdiğiniz ASUS ROG STRIX b650-a ile x670e-a arasında büyük farklar var mıdır acaba? Kasa ön tarafında sanırım b650 de 1 adet USB 3.2 Gen 2 type c bağlanabiliyor. X670E-a modelinde USB 3.2 Gen 2 2x2 yazıyor. Kasada varsa 2 adet type c bağlanabilir mi demek acaba? İki modelde de PCl-e 5.0 var mıdır ? B sınıfı anakartlarda mecburi değil diye hatirliyorum. Aynı şekilde gen 5 desteği ikisinde de var mıdır?

Diğer sorum n11 hb trendyol gibi sitelerden elektronik eşya almak ne kadar doğrudur? Satıcılar bilindik olmuyor ve gelecek ürünlerin 2. El olup olmayacağından emin olabiliyor muyuz ? Fiyat açısından bazı ürünlerde 3k 5k gibi farklılıklar olması normal mıdır ? (Vatan ve itopyaya göre)

Ssd lerde gen 5 teknolojisi mi yoksa pci teknolojisi mi kullanılıyor bilmiyorum. İkisini sürekli karıştırıyorum hatta. Açıklayacak biri çıkarsa sevinirim.

Son olarak ram alirken AM5 sistemde EXPO yazması gerekiyor mu XMP sanırım hata veriyor diye biliyorum doğru mudur ?

Son düzenleme:
KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başka öneride bulunabilecek var mıdır acaba ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Rog strix,aşırısı ile yeterli bi anakrttır.PCI EX 5.0 ,e.kartları içindir Ama şu an için ,PCI EX 5.0 E.Kartı zaten yok. RTX 4090 bile, PCI -EX 4.0.dır.

En üst seviye e.kartları bile PCI EX 4.0 ın bant genişliğini dolduramıyor. Hatta ve hatta ,PCI EX 3.0 bile, RTX 4090 gibi ien güçlü kartı,yüzde 98 karşılayabiliyor.

Yani ,uzun lafın kısası, PCI EX 5.0 ,tabiri caizse,deyimini unutun gitsin, şu an için.Uzun yıllar lazım olmayacak.

SSD lerde gen 5 de ,uçuk kaçık bişey.Rog strix de gen 5 desteği var Bu 15800 MB/s demek. Bu kadr hızlı bi ssd de henüz çıkmadı PCI EX 4.0 ,Yani Gen 4 SSD ler şu an 7000 MB/s civarı hızlarını karşılıyabiliyor.

ŞU mesela.

Ram alırken ,AMD de EXPO olacak.

KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rog strix,aşırısı ile yeterli bi anakrttır.PCI EX 5.0 ,e.kartları içindir Ama şu an için ,PCI EX 5.0 E.Kartı zaten yok. RTX 4090 bile, PCI -EX 4.0.dır.

En üst seviye e.kartları bile PCI EX 4.0 ın bant genişliğini dolduramıyor. Hatta ve hatta ,PCI EX 3.0 bile, RTX 4090 gibi ien güçlü kartı,yüzde 98 karşılayabiliyor.

Yani ,uzun lafın kısası, PCI EX 5.0 ,tabiri caizse,deyimini unutun gitsin, şu an için.Uzun yıllar lazım olmayacak.

SSD lerde gen 5 de ,uçuk kaçık bişey.Rog strix de gen 5 desteği var Bu 15800 MB/s demek. Bu kadr hızlı bi ssd de henüz çıkmadı PCI EX 4.0 ,Yani Gen 4 SSD ler şu an 7000 MB/s civarı hızlarını karşılıyabiliyor.

ŞU mesela.

Ram alırken ,AMD de EXPO olacak.
Bu durumda x670 veya yeni çıkacak x870 li anakartları almamızın herhangi bir artısı yok gibi gözüküyor yanlış anlamadıysam.

Bir sorumda sıvı soğutucular için olacak, önerdiğiniz sıvı soğutucuyu beğendim fakat soğutma anlamında ürünleri birbiriyle karşılaştırabileceğimiz bir site var mıdır ? Önerdiğiniz Thermalright ile Corsair veya MSI ürünleri arasında büyük farklar var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bu durumda x670 veya yeni çıkacak x870 li anakartları almamızın herhangi bir artısı yok gibi gözüküyor yanlış anlamadıysam.

Bir sorumda sıvı soğutucular için olacak, önerdiğiniz sıvı soğutucuyu beğendim fakat soğutma anlamında ürünleri birbiriyle karşılaştırabileceğimiz bir site var mıdır ? Önerdiğiniz Thermalright ile Corsair veya MSI ürünleri arasında büyük farklar var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Aynen öyle Paranızı boşuna ,şu an için kullanmyacağınız veya sizin şu an hissedemeyeciğiniz özellkler için, boşa harcamayın.Bu özellkleri okuyan/duyanlar sanki hemen ,pc lerinde fırtınalar kopacak falan sanıyorlar Ama iş öyle değil.

7800X3D kalite bi 240 mm sıvı soğutucu ile bile frenlenebilirken, ben işi daha da serinletmek için ve bütçede müsait olduğu için 360 mm önerdim.

Thermalright Corsair MSI ,akasa ,Silverstone, Enermax ,Asus . Bunlar büyük firmalar. Aralrında modeline göre en çok 2-3 derece bi şey oynar .Tabiri caizse,atla deve değil ,yani.
Hesaplı bi şey alın,geçin.TR ^ye yeni getirilen ENERMAX ,mesela.

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam ben de kendimce bir sistem toplamak istedim sizin için, sistem aşağıdadır:
(Not: Güvendiğim markalardan gitmek beni daha rahat hissettiriyor kasa toplarken.)

KS

Sartan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam ben de kendimce bir sistem toplamak istedim sizin için, sistem aşağıdadır:
(Not: Güvendiğim markalardan gitmek beni daha rahat hissettiriyor kasa toplarken.)

Hocam eline sağlık teşekkürler fakat AMD li bir sistem toplarsan çok daha sevinirim mümkünse tabii.

bir soru sorayım arkadaşlar, bir yerde okuduğumda ASUS anakartlarda hemen bios güncellemesi yapılmazsa işlemciyi yakabilir diyorlardı doğru mudur ?

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Kasa olarak akvaryum tipi cam kasa mi istiyorsun normal mi istiyorsun
Hocam h6 cok iyi gider gibi cam ve akvaryum ayrica hava akisi normal kasa tipi 3 fan onde

Hocam eline sağlık teşekkürler fakat AMD li bir sistem toplarsan çok daha sevinirim mümkünse tabii.

bir soru sorayım arkadaşlar, bir yerde okuduğumda ASUS anakartlarda hemen bios güncellemesi yapılmazsa işlemciyi yakabilir diyorlardı doğru mudur?
Hocam bu anakart oyle bir sorun cikarmaz. Rahat rahat kullanabilirsin ki zaten bios guncellemesi yapman lazim. Bu intel islemci rakiplerine gore daha ucuz su anda bu daha iyi bir konumda duruyor.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,293
Hocam h6 cok iyi gider gibi cam ve akvaryum ayrica hava akisi normal kasa tipi 3 fan onde

Hocam bu anakart oyle bir sorun cikarmaz. Rahat rahat kullanabilirsin ki zaten bios guncellemesi yapman lazim. Bu intel islemci rakiplerine gore daha ucuz su anda bu daha iyi bir konumda duruyor.
İsteğine bağlı değişir o bence

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
İşlemci için demedim işlemci AMD olsun zaten o kesin kasa için demiştim
Kusura bakmayın hocam. H6 şu an çok büyük bir ilgi içerisinde. Ekran kartına direkt hava üflüyor, akvaryum görünümlü ve dual chamber. Bence kaçırılmaması gereken bir kasa.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri