marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD
Ekran Kartı
Rtx 4070
Merhaba
Beyaz bir sistem topluyorum. Parçalar birbiri ile uyumlu mu kontrol edebilir misiniz?
Oyun, yayın, yazılım, 3d modelleme için kullanacağım.

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı:

Ram:

Ssd: Samsung M2 1tb ssd 990pro

PSU:

Kasa:

Fanlar:

Sıvı Soğutucu:

ilk defa sistem topluyorum o yüzden aklıma takılan çok şey var. Öncelikle PSU konusunda çok kararsızım, watt konusunda da emin değilim, önerileriniz varsa alabilirim. Ama beyaz olmasını istiyorum. Birde fanlar için ayrı bir kontrolcü almam gerekiyor mu? İşlemci konusundada önerilerinize açığım. Bilgilendirebilir misiniz?
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,073
Merhaba
Beyaz bir sistem topluyorum. Parçalar birbiri ile uyumlu mu kontrol edebilir misiniz?

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı:

Ram:

PSU:

Kasa:

Fanlar:

Sıvı Soğutucu:

ilk defa sistem topluyorum o yüzden aklıma takılan çok şey var. Öncelikle PSU konusunda çok kararsızım, watt konusunda da emin değilim, önerileriniz varsa alabilirim. Ama beyaz olmasını istiyorum. Birde fanlar için ayrı bir kontrolcü almam gerekiyor mu? İşlemci konusundada önerilerinize açığım. Bilgilendirebilir misiniz?
Kasada kontrolcu yoksa gerekiyor hepsi birbiri ile uyumlu

gomuji

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
2 PSU da sınıflarının en iyilerinden fiyat dert etmiyorsan ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin. 850w bu sistem için fazla bile 750 de işini görür hatta abartalım 600w bile işini görür. Fakat ileriye dönük olması için 850de kal bence. Parçaların da genel olarak uyumlu sadece ram için asus sitesinden veya farklı bir siteden compatible ram bölümünden ramin kodunu arat, anakartın ile test edilen ramler daha garanti oluyor sistem açısından. QVL ibaresi anakart ile o ram test edilmiş anlamına geliyor dipnot olarak da. Ayrıca bu sistemi 2k monitör ile kullanmanı tavsiye ederim. Bir yükseltme düşünceksen de işlemcide yukarı çıkmayı düşünebilirsin.

KS

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 PSU da sınıflarının en iyilerinden fiyat dert etmiyorsan ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin. 850w bu sistem için fazla bile 750 de işini görür hatta abartalım 600w bile işini görür. Fakat ileriye dönük olması için 850de kal bence. Parçaların da genel olarak uyumlu sadece ram için asus sitesinden veya farklı bir siteden compatible ram bölümünden ramin kodunu arat, anakartın ile test edilen ramler daha garanti oluyor sistem açısından. QVL ibaresi anakart ile o ram test edilmiş anlamına geliyor dipnot olarak da. Ayrıca bu sistemi 2k monitör ile kullanmanı tavsiye ederim. Bir yükseltme düşünceksen de işlemcide yukarı çıkmayı düşünebilirsin.
Söylediğiniz şeyi yaptım QVL ibaresi bulamadim. O zaman ramleri de değiştirmem gerekiyor değil mi önerebilir misiniz? Birde 2k bi monitör önerirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkür ederim 🙏

gomuji

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Söylediğiniz şeyi yaptım QVL ibaresi bulamadim. O zaman ramleri de değiştirmem gerekiyor değil mi önerebilir misiniz? Birde 2k bi monitör önerirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkür ederim 🙏
Ramlerinizi değişmeniz gerekmiyor ama anakartınızda test edilen rami almanız kafanızı rahatlatır. Kingston Furry White 2x16 6000mh cl32 bulabilirseniz alabileceğiniz en iyi seçenek bu bence, beyaz renk ram tarafında trde stok bulmak kolay olmuyor ben de çok aramıştım zamanında, aşağıdaki siteden qwl ibaresi bulunan ramlar arasından seçebilirsiniz. Tavsiyem 6000mhz cl36veya32.

2k monitör tarafında min bütçede en iyi seçeneğiniz de bence bu, son 6 aylık fiyat ortalaması 9k civarıydı yanlış hatırlamıyorsam bu ürünün, şuan amazonda indirimde 10k alınabilir bir fiyat bence. Bütçeyi artırırsanız çok daha iyi seçenekleriniz var 2k monitör tarafında.

KS

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ramlerinizi değişmeniz gerekmiyor ama anakartınızda test edilen rami almanız kafanızı rahatlatır. Kingston Furry White 2x16 6000mh cl32 bulabilirseniz alabileceğiniz en iyi seçenek bu bence, beyaz renk ram tarafında trde stok bulmak kolay olmuyor ben de çok aramıştım zamanında, aşağıdaki siteden qwl ibaresi bulunan ramlar arasından seçebilirsiniz. Tavsiyem 6000mhz cl36veya32.

2k monitör tarafında min bütçede en iyi seçeneğiniz de bence bu, son 6 aylık fiyat ortalaması 9k civarıydı yanlış hatırlamıyorsam bu ürünün, şuan amazonda indirimde 10k alınabilir bir fiyat bence. Bütçeyi artırırsanız çok daha iyi seçenekleriniz var 2k monitör tarafında.

Bu siteyi kullanarak uygun bir ram bulmaya çalıştım ancak kafama bazı sorular daha takıldı. Şimdi benim anakartım 7000mhz hız destekliyor ama AMD islemci için sitesine baktığımda desteklediği hız 5200mhz ben gidip 6000mhz almasamda olur yani o yüzden şunu buldum. Cl38 ama çok fark olur mu bilmiyorum. Sitede de QVL görünüyor.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Merhaba

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı:

Ram:

PSU:

Kasa:

Fanlar:

Sıvı Soğutucu:

İleride psu değişmiyim hep kalsın diyorsan okey, fakat bütçeyi düşürüp 750watt bir psuda alınabilir gayet yeterli olur. Sistemin her parçasıda gayet çok iyiyken ekran kartınında başka markadan bir gaming 3 fanlı modeli tercih edilebilir bir opsiyon olarak

gomuji

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Anakart desteklediği sürece sorun yok. Bu ram iyi bir ram değil. 4-5k civarına çıkabiliyorsanız 6000mhz alın kafanız rahat etsin. am5 için 6000mhz şuan en iyi tercih.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
842
Merhaba

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı:

Ram:

PSU:

Kasa:

Fanlar:

Sıvı Soğutucu:

Hocam seçtiğiniz parçalar pahalı kalmış özellikle samsung ssd seçmeyin çok pahalı olur. İşlemci 7500f kalmış ordan belli. Max bütçeniz nedir ? Ona göre önereyim. 9k verilmez bi soğutucuya paranızı çöpe atmayın lütfen.

KS

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam seçtiğiniz parçalar pahalı kalmış özellikle samsung ssd seçmeyin çok pahalı olur. İşlemci 7500f kalmış ordan belli. Max bütçeniz nedir ? Ona göre önereyim. 9k verilmez bi soğutucuya paranızı çöpe atmayın lütfen.
Kasa ve anakartı aldım ekran kartı da galax 4070 olsun istiyorum ama geri kalan için öneri alabilirim. ssd de elimde var zaten o yüzden almayacağım.
Şu parçalardan öneri alabilirim ama lütfen ramde fanda ve soğutucuda beyaz seçeneği olsun:
İŞLEMCİ, RAM, PSU, 4 KASA FANI, İŞLEMCİ SOĞUTUCU. Bütçem bu 5i için 30k falan.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
842
Kasa ve anakartı aldım ekran kartı da galax 4070 olsun istiyorum ama geri kalan için öneri alabilirim. ssd de elimde var zaten o yüzden almayacağım.
Şu parçalardan öneri alabilirim ama lütfen ramde fanda ve soğutucuda beyaz seçeneği olsun:
İŞLEMCİ, RAM, PSU, 4 KASA FANI, İŞLEMCİ SOĞUTUCU. Bütçem bu 5i için 30k falan.
Ram olarak bunlardan birini tercih edebilirsin. Güç kaynağı olarak attığın model gayet iyi ama stoğu bitmiş 5.5k gözüküyordu.
Siyah olanı alabilirsin, power kabloları zaten çok belli olmuyor fakat sana kalmış 6300tl şuan en ucuz gözüküyor.
Soğutucu olarak bu ikisine bakabilirsiniz.
Kasa fanı şuna bakabilirsiniz, hoşunuza gitmezse farklı modellerede bakabilirsiniz ama bu fiyat civarında alın derim 3 fana 3k para vermem şahsen.
İşlemcide bunu alırsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri