bilgi ve tecrübeleriniz (rx 6650 xt)

SafaTGL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar hayırlı pazarlar... update olarak rx 6650 xt almak istiyorum, ama modeller arasında fiyat aralığı çok fazla. şuan dikkatimi çeken sinerjideki sapphire nitro modeli(sogutma konusunda soru işaretleri var kafamda). ikinci olarak 3060 mı ? 6650 xt mi sorusunu izlediğim videolar ve forumlardaki arkadaşların bilgilerinden de faydalanarak ve fiyat olarak ta 6650xt olarak kesinleştirdim o yüzden 3060 al önerileri için teşekkür ederim :). sapphire nitro modeli için fikirleriniz nedir ?, asusun dual serisi bundan iyimidir. 1000 tl daha fazla vermeye değer mi?, gigabyte hangi model önerirsiniz ? , yada sizin fikirleriniz ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Arkadaşlar hayırlı pazarlar... update olarak rx 6650 xt almak istiyorum, ama modeller arasında fiyat aralığı çok fazla. şuan dikkatimi çeken sinerjideki sapphire nitro modeli(sogutma konusunda soru işaretleri var kafamda). ikinci olarak 3060 mı ? 6650 xt mi sorusunu izlediğim videolar ve forumlardaki arkadaşların bilgilerinden de faydalanarak ve fiyat olarak ta 6650xt olarak kesinleştirdim o yüzden 3060 al önerileri için teşekkür ederim :). sapphire nitro modeli için fikirleriniz nedir ?, asusun dual serisi bundan iyimidir. 1000 tl daha fazla vermeye değer mi?, gigabyte hangi model önerirsiniz ? , yada sizin fikirleriniz ?
Sapphire yurt dışında çok tutulan marka ve sadece amd kart modelleri var. Nitro modeli genel anlamda serin ve iyi bşr modeldir. Karşılaştırmasına bakmadım ama muhtemelen Asus dual modelinden iyidir.
Fiyat farkı olmazsa ya da az olursa rtx 3060 önerirdim fakat, fiyat farkı çok oluyor. Fiyat performans olarak amd daha önde.
Alacak olsam özellikle Sapphire alırdım.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Sapphire'in nitro modelleri gayet başarılı oluyor hocam. Ben şahsen 1000 TL daha vermezdim.

KS

SafaTGL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sapphire yurt dışında çok tutulan marka ve sadece amd kart modelleri var. Nitro modeli genel anlamda serin ve iyi bşr modeldir. Karşılaştırmasına bakmadım ama muhtemelen Asus dual modelinden iyidir.
Fiyat farkı olmazsa ya da az olursa rtx 3060 önerirdim fakat, fiyat farkı çok oluyor. Fiyat performans olarak amd daha önde.
Alacak olsam özellikle Sapphire alırdım.
yaklasık 4 yıldır sapphire rx 570 kullanıcısıyım bir gün sorun yasamadım. ama bazı yerlerde saphire modellerin sorunlu geliyor gibi yorumlar okuyunca ister istemez insan çekiniyor. rtx 3060 a dönsem iyi soğutsun konusu oluyor bu seferde tuf serilerine bakıyorum 10.000 i buluyor. modellerin içine girince insanın kafası karışıyor. performans olarak iyi olan 6650 xt nitro modeli 7300 tl iken asusun rtx 3060 modeli 10.000 tl. yani max. pc basında e spor oyunları oynayarak geçiren bir insan için kart alırken modele bakmak ne kadar mantıklı onu kavrayamadım. para tuzagımı yoksa gercekten kayda deger bir anlamı var mı :D bu arada yorumunuz için teşekkür ederim.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Kartların donanımı olarak çok kayda değer bir anlamı yok bence. İşler yazılıma gelince değişiyor. Nvidia stabilliğini ve tabiki yazılım olarak güçlü performansını satıyor. AMD ise saf güçte size her şeyi veriyor ve ister istemez yazılım hatalarını da yanında getiriyor. Bu da fiyat farkına yansıyor maalesef. Ayrıca AMD ucuz olmazsa kimse almaz. AMD de bunu bildiği için Nvidia'ya göre çok daha ucuz olmak zorunda.

KS

SafaTGL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kartların donanımı olarak çok kayda değer bir anlamı yok bence. İşler yazılıma gelince değişiyor. Nvidia stabilliğini ve tabiki yazılım olarak güçlü performansını satıyor. AMD ise saf güçte size her şeyi veriyor ve ister istemez yazılım hatalarını da yanında getiriyor. Bu da fiyat farkına yansıyor maalesef. Ayrıca AMD ucuz olmazsa kimse almaz. AMD de bunu bildiği için Nvidia'ya göre çok daha ucuz olmak zorunda.
o zaman fiyatlar artmadan sapphire nitro modelini alıyorum :)

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Alın hocam. Zaten eski bir AMD kullanıcısıymışsınız. Tek tük çıkan sorunları çözersiniz diye umuyorum. Tabi şans işi hiç hata da vermeyebilir.

Hayırlı olsun bu arada.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Hayırlı olsun. 2.5kdan fazla fark oluyorsa dediğiniz gibi arasında amd daha mantıklı oluyor. Marka genelde iyi ama teknoloji biraz şans işi.

KS

SafaTGL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kart elime ulaştı 4-5 gündür kullanıyorum. aralıksız 4-5 saat Mw2 de ultra ayarlarda denedim 55-60 dereceleri çok geçtiğini görmedim. Sessiz kart. Şu anlık memnunum. Alacak olanlara tavsiye niyetinde olsun. Uzun kullanımda tekrardan fikirlerimi paylaşırım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri