Bilgisayar 64 Hz Veriyor

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Sistem de monitör de yeni. Monitörü dp kablosu ile sisteme bağladım. Fakat sadece 64 hz alabiliyorum. 165 hz normalde. Driverları güncellesem düzelir mi ? Wifi adaptör henüz gelmediğim için güncelleyemiyorum şuan. Eğer sorunu bilirsem ona göre davranacağım.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,768
Çok az istisnalar dışında HDMI ile 1920x1080 çözünürlükte en fazla 120 fps iletilebiliyor. 1920x1080 çözünürlükte 165 HZ için DP şart.
Dijital arabirimleri kalite olarak sıralarsak: Display Port>HDMI>DVI
Bu arada belirtmekte fayda var: HDMI ve Displayport arabirimlerinin sürümleri var. Birisinin eski sürümü ile diğerinin yeni sürümünü kıyaslamak hatadır.
Kullandığının arabirimin sürümünün verdiği özellikleri kullanmak için:
Ekran kartının çıkışı, kullanılan kablo ve monitör o sürümü desteklemelidir. Taburenin üç ayağı gibi hepsi de aynı sürümü desteklemeli.

KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Çok az istisnalar dışında HDMI ile 1920x1080 çözünürlükte en fazla 120 fps iletilebiliyor. 1920x1080 çözünürlükte 165 HZ için DP şart.
Dijital arabirimleri kalite olarak sıralarsak: Display Port>HDMI>DVI
Bu arada belirtmekte fayda var: HDMI ve Displayport arabirimlerinin sürümleri var. Birisinin eski sürümü ile diğerinin yeni sürümünü kıyaslamak hatadır.
Kullandığının arabirimin sürümünün verdiği özellikleri kullanmak için:
Ekran kartının çıkışı, kullanılan kablo ve monitör o sürümü desteklemelidir. Taburenin üç ayağı gibi hepsi de aynı sürümü desteklemeli.
Anladım hocam teşekkürler. Şimdi 144 hz ile de denedim. Onda da 64 hz göstedi. Driverları güncellediğimde deneyeceğim. Düzelmezse yine yazacağım. Teşekkürler.

Bir başka forumda da yazdığım gibi. Kablon desteklemiyor.
Hocam teşekkürler. Fakat monitör kutusundan çıkan dp ile yaptım ve farklı bir bilgisayarda 165 hz aldım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri