Bilgisayar açılırken depolama bölümünü kontrol ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba, 
Gigabyte H55M-S2 Rev 1.3 anakarta sahibim. Bilgisayarım açılırken önce harddisk ve ssd'yi kontrol ediyor bu yüzden geç açılıyor. Bunu kapatabilmemin bir yolu var mı acaba? Kontrol ettikten sonra " Loading operating system" yazısı geliyor ardından açılıyor. Ssd olmasına rağmen bu kontrol yüzünden bir tık geç açılıyor ve sinir bozucu şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS Boot menüsüne girip BOOT Options bölümüne ilk ana diskinizi yani işletim sistemi kurulu olan diski ve diğer diskleride diğer slotlara yerleştirip BIOS 'u kaydet derseniz sorun kalmayacaktır.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
BIOS Boot menüsüne girip BOOT Options bölümüne ilk ana diskinizi yani işletim sistemi kurulu olan diski ve diğer diskleride diğer slotlara yerleştirip BIOS 'u kaydet derseniz sorun kalmayacaktır.

https://prnt.sc/vwkg5q
Bu şekilde şu an ama sorun devam ediyor hocam, ek olarak şöyle bir problem de var Windows üzerinde bilgisayarı yeniden başlat dediğimde baslatmiyor tuş ile zorlarsam başlatıyor. F7 optimized default ayarı vardı onu yaptım o da bir şey değiştirmedi. Sorunu anlayamadım.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bana donanımlarınızı yazar mısınız?
Tabii yazıyorum.

Xeon x3440 işlemci,
Gigabyte H55M-S2 Rev 1.3 anakart,
Rx 470 nitro oc+4GB,
1TB HDD,
120GB Adata Ssd,
Zalman 650w PSU,
Zalman n5 MF Kasa.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızın BIOS sürümü nedir kontrol edin. Eğer F4 sürümden eski ise sitesinden F4 son sürümü indirip BIOS güncellemesi yapın.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınızın BIOS sürümü nedir kontrol edin. Eğer F4 sürümden eski ise sitesinden F4 son sürümü indirip BIOS güncellemesi yapın.

Bunu yaptım, tahminimce bios pili eskimiş olabilir değiştirmek çözüm olur mu sizce ? Veya bios sıfırlamak için çıkarmak vs. Ayarların düzgün kaydedildiğinden emin değilim ama overclock ayarları kaydediliyor.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Oda olabilir ama ayarlarınız sistem reset attığınızda halen daha aynı kalıyorsa o sorun çözmez.

Sorun direk anakart ile ilgili sanırım, fiziksel bir müdahale vs gerekiyor galiba. Teşekkürler yine de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri