Bilgisayar Açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

flanii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar.
Yaklaşık 1 saat önce Win10 Pro işletim sistemli bilgisayarımı açtım ve masaüstü ekranım geldi fakat bilgisayar kendine gelemedi. Google'a çift tıkladım açılmadı mouse aşırı kasmaya başladı takıla takıla gitmeye başladı. Bilgisayara reset attım ve BIOS ekranı açıldı. Kaydet ve çık dedim olmadı. Reset attım yine olmadı.Kaydetmeden çık dedim olmadı. Sürekli tekrar tekrar BIOS açılmaya devam etti. 6-7 tekrarın ardından biostan çıktı ve "Otomatik onarıma başlanıyor" "Disk hataları onarılıyor. Bir saatten uzun sürebilir" yazıları karşıma çıktı. Sorun ne gibi gözüküyor?

500GB HDD var 12 senelik.

Ayrıca şuan kesilmiş olsa da sıklıkla kasadan gelen ses bu: https://youtu.be/nMv723UpMPU

Şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Videodaki ses HDD diskin kafa vurma sesi. Disk duruyor yeniden başlıyor sonra kafa vuruyor ve sonra tekrar kapanıyor. Yapacak bir şeyiniz yok yeni disk alacaksınız.

KS

flanii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Videodaki ses HDD diskin kafa vurma sesi. Disk duruyor yeniden başlıyor sonra kafa vuruyor ve sonra tekrar kapanıyor. Yapacak bir şeyiniz yok yeni disk alacaksınız.

SSD almayı düşünüyodum zaten fakat şuanki HDDde çok önemli dosyalar vs. var. Bunlar yanar mı? Kurtarılabilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Diskiniz diğer diske sistem kurduğunuzda 2. disk olarak Windows üzerinde görünüyorsa tamam ama görünmüyorsa ücret ödemeden diskinizin içindeki verileri kurtaramazsınız. Ancak şunu söylemeliyim disk veri kurtarma hizmeti oldukça pahalı bir hizmettir.

KS

flanii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Diskiniz diğer diske sistem kurduğunuzda 2. disk olarak Windows üzerinde görünüyorsa tamam ama görünmüyorsa ücret ödemeden diskinizin içindeki verileri kurtaramazsınız. Ancak şunu söylemeliyim disk veri kurtarma hizmeti oldukça pahalı bir hizmettir.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Yarın SSD alacağım. Dosyaları da kurtardık gibi. İyi forumlar. Konu kilitlenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri