Bilgisayar ekran gitme sorunu

Koray Develi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba iyi günler yaklaşık 1 hafta önce kendime yeni masaüstü oyun bilgisayarı topladım şuan ark online oynuyorum 2-3 saat oyun oynadıktan sonra ekran komple kararıyor bilgisayar kapanıyor gibi ama kasanın fanları en yüksek ayar gibi çok sesli bir şekilde çalışmaya başlıyor ilk başlarda işlemci ve ekran kartı olabilir mi dedim bi kaç ayar yaptık ısı seviyesini falan düşürdük ama tekrar yaptı daha önce başına gelen varsa bu konuda yardımcı olacak birileri var mıdır. Bilgisayar özellikleri

Msi b40m-a pro max anakart (4133mhz)
Amd ryzen 5 2600X işlemci
Asus Tuf game 1650 ekran kartı
Corsair vengaence 3200 2x8 ram
Rampage hardy temperli kasa
james donkey 960gb sata ssd

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bu sorunu son zamanlarda yabancı forumlarda ve ülkemizde çokça görüyorum. Genelde sorun GPU odaklı oluyor ve bellek veya CPU frekansı odaklı oluyor. Frekansları düşürüp dener misiniz sorun devam edecek mi kontrol edin.

KS

Koray Develi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim bu konu hakkında bana yardımcı olabileceğiniz bi kaynak var mıdır acaba bahsettiğiniz şeylerden ben pek anlamıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
ASUS GPU Tweak 2 yazılımını kurun ve yazılımdaki frekans ve voltaj ayarlarını Stok / Gaming / OC gibi hazır ayarlarından en düşük olanı yani Stok ayarlara alıp Advanced ayarlarından voltajı ve GPU + Memory frekanslarını varsayılan ayarın az bira daha altına çekip ayarları onaylayıp deneyeceksiniz. Basit bir işlemdir. YouTube üzerinden GPU Undervolt yada Underclok olarak aratırsanız birkaç video bulabilirsiniz bu konuda.

Cappidicuppidi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
HOCAM BEN yaşıyorum bu sorunu sebebini anlayamadım ekran gidiyor oyundaki arkadaşların sesi geliyor kasa çalışıyor fanları köklüyor sanırım ekran kartı fanları hızlanıyor tam anlayamadım ama sorun bu sekile bazen pc yi açıp oyuna girer girmez oluyor bazen de oyundayken sorun nedir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri