Yardım Bilgisayar Geç Açılması Ve Fps Drop Sorunu

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle merhabalar. Bilgisayarımın geç açılıyor format attım ama bir çözüm olmadı. Bios güncellemesi yaptım ram yükselttim 16 gb den 32 gb ama hala aynı oyunlarda fps-drop aşırı yiyorum gta5 de 50-60 fps veriyor. Cs de 150-160 arası nedenini çözemedim. Garantileri mevcut tüm parçaların ama kasa komple istiyorlar o riskide göze alamıyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ?

Gıgabyte RTX 3060 Tİ 256 Bit 8 Gb
32 gb ram 500 gb Ssd 2 TB Hard Disk
Anakart Gıgabyte B550M DS3H
İşlemci Amd Ryzen 5 5600
Psu 650w+80
Soğutucu Corsaır 240 mm
Monitör Asus Tuf Gaming 165 hz

ilkergul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben de kendi sistemimde böyle bir durum yaşıyorum bende de aynı şekil 660w psu var acaba sebebi psu mu diye düşünmüyor değilim.

KS

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben de kendi sistemimde böyle bir durum yaşıyorum bende de aynı şekil 660w psu var acaba sebebi psu mu diye düşünmüyor değilim.
Bende psu kaynaklı olabilir dedim ama benim arkadaşta rtx 4060 ti var 600w psu onun yeni topladı. Max 7-8 saniyede açılıyor

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hocam pc kaç saniyede açiliyor geç açilmasi problem edilmesi gereken bir sey degil, illa hizli açilsin diyorsan biostan memory context restore açabilirsin. Extreme Tweaker > DRAM Timing Control > Memory Context Restore

Gta 5 hangi ayarlar hangi çözünürlükte 60 fps msi afterburner ile sorun yasadigin oyundan ss at.

KS

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam pc kaç saniyede açiliyor geç açilmasi problem edilmesi gereken bir sey degil, illa hizli açilsin diyorsan biostan memory context restore açabilirsin. Extreme Tweaker > DRAM Timing Control > Memory Context Restore

Gta 5 hangi ayarlar hangi çözünürlükte 60 fps msi afterburner ile sorun yasadigin oyundan ss at.
Hocam dediğimiz ayarı bulamadım. Bilgisayar yaklaşık 1.5 dakika da açılıyor

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Bu videoda 1:30 dakikanın hemen sonrasında Gigabayte anakartlar için;
Memory Context Restore nasıl ulaşılacağı belirtiliyor. Yolu takip edin bakalım sizde de ulaşabilecek mi

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
sistem parçalarını ayrı ayrı test edin ve sonuçlarını buraya yazın

işlemci için cinebench r23
Ekran kartı için furmark
SSD için crytaldiskmark

çıkan sonuçları buraya yazın aynı zamanda testleri yaparken sıcaklık değerlerinide takip edin ki onuda anlayalım

KS

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu videoda 1:30 dakikanın hemen sonrasında Gigabayte anakartlar için;
Memory Context Restore nasıl ulaşılacağı belirtiliyor. Yolu takip edin bakalım sizde de ulaşabilecek mi

Memory contex restura bulamadım bir türlü hocam. Kusura bakmayın biraz da acemilik var çok anlayan biri değilim

Ekli dosyalar

• IMG_0589.jpeg
    IMG_0589.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0590.jpeg
    IMG_0590.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 11
KS

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 7
  • image.jpg
    image.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 5
  • image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 6

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hocam steamden 3dmark demo indirin öyle test yapın için. Ayarları biliyorsanız msi afterburner indirip oyun içinde performansı test etmek daha mantıklı. Bilmiyorsanız youtube'da videolar var anlatan.

Açılma konusunda gigabyte çok karışık yapmış biraz kurcalayın büyük ihtimal bulursunuz ayarı. Benim bios 37 saniyede açılıyordu memory context restore açınca 15 saniye oldu.

KS

Live is Life

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Valla hocam ben uğraşmaktan çok sıkıldım yardımlarınız için teşekkür ediyorum. İlk başta bir bilgisayarcıya götüreceğim arıza varsa test etsin. Sonra garantiye. Yada satarım kasayı bir şeyden bir kere soğusam biter benim için😂 Tekrardan teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri