Bilgisayar Hiç Açılmıyor

Adramelech

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Goat v2 kasam vardı. Geçen eve gelince açayım dedim PC açılmadı. Hiç tepki yoktu. Fişi, kabloyu falan değiştirdim yok gene aynı. Neyse Vatana götürdüm güç kaynağını değiştirdiler gene hiç açılmadı. Anlaşılan sıkıntı anakartta dediler. Kutusunu verdim anakartı servise gönderdiler bu gün. Akım korumalı prizde takıyordum ama sonuç bu. Dostlar sizce problem neydedir? Ateşlemeyi hiç yapmıyor hiç tepki gelmiyor yani açmaya çalışınca. Ve ücretsiz değişim falan mı yaparlar sizce? Anakart arızası veya yanması diğer parçalara da sıçramış olabilir mi?

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Hocam güç kaynağının arkasındaki düğme açık mıydı , ön panel bağlantıları yapılmış mıydı ana karta ? Eğer ekran kartında güç girişlerini bağladığınızda yanan ışık ya da varsa ana kartın üstündeki led yanıyorsa tuşlar yanlış bağlanmış olabilir.

KS

Adramelech

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam güç kaynağının arkasındaki düğme açık mıydı , ön panel bağlantıları yapılmış mıydı ana karta ? Eğer ekran kartında güç girişlerini bağladığınızda yanan ışık ya da varsa ana kartın üstündeki led yanıyorsa tuşlar yanlış bağlanmış olabilir.
Hocam PC yı normalde kullanıyordum ertesi gün aynı şekilde açmaya çalıştım açılmadı. PC normal toplanmış haldeydi yani çalıştığı gibi normalde. Düğmeyi falanda denedim kaç kez ama nafile.

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Msı pro h610 M-E herhalde. Goat v2 ye vatanın sitesinden bakınca o çıkıyor.

Bu ana kartta yokmuş sanırım.

Son düzenleme:
KS

Adramelech

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar aradım halen servisteymiş parça değişimi bekliyorlarmış. Anakartta parça değişimi olur mu ya?

KS

Adramelech

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Olmazmı ,elbette olur. Pc bileşenleri içinde en çok üzerinde ıvır-zıvır olan parça ,anakrttır. :)
Hocam sıfırıyla değişmek yerine parça değişimi yapmaları beni çok soğuttu ya. Randıman verir mi sizce? Parça değişmeli araba bile değer kaybediyor sonuçta

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
357
Hiç bi şey olmaz.Anakrtta aslolan chipset ve VRM lerdir.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
357
Anakartta bi çuval parça var. Kapasitör.transistör, mosfet,vs vs.

KS

Adramelech

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Serviste iade/değişim raporu çıkarmışlar. Faturanızla beraber Vatana gelin diye SMS attılar. Benim merak ettiğim ürünün aynısı Stokta yok. Ürünü Eylül'de aldım o zamanki verdiğim parayı iade etseler artık hiç bir şey etmiyor o paraya. Değişim de yapamazlar stokta ürün yok. Benzeri, muadili, daha üst modeli ile değişebilir mi sizce Vatan? Para iadesi yaparlarsa çok kötü olur Eylül ayındaki paraya şimdi ne alabilirim. Bu konuda uygulama nasıl özellikle Vatan PC de bilen var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri