Bilgisayar için kaliteli priz önerisi

Cefika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Arkadaşımın yeni bilgisayarı için kaliteli bir priz arıyoruz. Böyle bir priz buldum ben sizce iş görür mü? Kaliteli midir?

KS

Cefika

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Şuanlık iş görse yeter bizim için bütçemiz kısıtlı biraz. Sağdan soldan 5 yıllık 3lü priz kullanacağına 150tl civarına aldırayım diye diyorum. 350tl şuan için çok. Yoksa bunu almayı düşünürdüm.

Androturk36

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
IMG_20221029_113037.jpg
bende bu var baya memnunum

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Ben de 10 senelik prizi kullanıyorum. Herhangi bir akım koruması veya priz koruması yok. Henüz bozulmadı. Epey memnunum. Markasını hiç sormayın yazmıyor. Altı üstü 1 parça yüksek voltaj koruması koymuşlar.
Şakası bir yana gerçekten bir koruma arıyorsanız regülatör özellikli bir priz bakın derim.

Elektriğin düzenli olarak düzensiz geldiği yerde yaşıyorum. En geç 1 haftada bir dalgalı voltaj gelir. Evde yanan 2 adet pahalı beyaz eşya sonrası bilgisayarı korusun diye Online-UPS aldım ve aşırı derecede memnunum. Online-UPS elektriği regüle edebiliyor, tabii bir de içerisinde akü barındırıyor. Şebeke elektriğini doğrudan sisteme aktarmıyor, diğer UPS'ler sadece elektrik kesildiğinde devreye girer ve elektrik kesilmemişken dalgalı voltajı da doğrudan PC'ye aktarır. Aynı şekilde akım korumalı prizlerin bir çoğu da voltajdaki dalgalanmaları aktarır. Regülatör özelliği olmayanların tek işlevi yüksek akımda gücü kesmesi. Regülatör özellikli prizler bilgisayar için daha ideal.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri