Bilgisayar Için Yatırım Tavsiyesi

Neco007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar PC mi sattım yeni pc almak için fazla deyil ama 20 k param var bunu yatırım olarak kullanmak istiyorum 2-3 ay. Çeyrek altın mi alsam yoksa başka birşey mi 2-3 ay sonra kendimde para biriktirip 30 35 k ya bir sistem almak istiyorum

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Arkadaşlar PC mi sattım yeni pc almak için fazla deyil ama 20 k param var bunu yatırım olarak kullanmak istiyorum 2-3 ay. Çeyrek altın mi alsam yoksa başka birşey mi 2-3 ay sonra kendimde para biriktirip 30 35 k ya bir sistem almak istiyorum
Altın ya da Döviz yatırımı çok daha mantıklı. Yıl sonuna kadar Doların 40 Lira seviyesine çıkacağı öngörülüyor.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
2-3 kullanacağın için kısa dönemde faiz daha fazla getirir gibi görünüyor. Fakat doların artma olasılığı da mevcut eğer o periyoda denk gelirsen daha az alırsın. Fakat her halükarda şöyle bir nokta var alış satış makasları çok yüksek yükselse bile anca tam kara geçtiğinde zaten 3 ay olur. Bundan dolayı 20000k için aylık %4 getirse 800tl desek 3 ayda 2400tl artmış olur. Uzun dönem için altın döviz gibi araçlar daha garanti koruyacağa benziyor. Yatırım tavsiyesi değildir.

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,217
Ne yaparsan yap 2/3 ayda 20k / 30-35k olmaz ve 2/3 ay sonra fiyatlar da artış olabilir senin şuan yapman gereken paranın değerini korumak bence atıyorum 20k paran 2/3 ay sonra 23/24k oldu buna bağlı parça fiyatları da artacağı için getiri olarak bakamıyorsun TL de durmasın da para ne yaparsan yap yatırım için borsa/hisse işleri getiri oluyor dolar ve altıni uzun vadeli yatırım olarak görüyorum ben paranı faize koyma ama faiz ile kazanılan şeyin hayrı olmaz elbet birgün çıkar bir şekilde

Lastguard

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
2-3 kullanacağın için kısa dönemde faiz daha fazla getirir gibi görünüyor. Fakat doların artma olasılığı da mevcut eğer o periyoda denk gelirsen daha az alırsın. Fakat her halükarda şöyle bir nokta var alış satış makasları çok yüksek yükselse bile anca tam kara geçtiğinde zaten 3 ay olur. Bundan dolayı 20000k için aylık %4 getirse 800tl desek 3 ayda 2400tl artmış olur. Uzun dönem için altın döviz gibi araçlar daha garanti koruyacağa benziyor. Yatırım tavsiyesi değildir.
bu fikre katılıyorum

KS

Neco007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ozaman ben şimdiki param ile PC parçası aliyim yavaş yavaş topliyim

Ben anakart ram işlemci kasa ekledim sepete 20 300 tuttu ddr5 am 5 AMD 5 7600

Öneriniz varmı 20 k ya işlemci kasa Anakart ram

Lastguard

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ozaman ben şimdiki param ile PC parçası aliyim yavaş yavaş topliyim

Ben anakart ram işlemci kasa ekledim sepete 20 300 tuttu ddr5 am 5 AMD 5 7600

Öneriniz varmı 20 k ya işlemci kasa Anakart ram
pc sistemini 3 ay içinde tamamlayacağını öngörüyorsan , yavaş yavaş topla sitelerdeki indirim fırsatlarını ve 2.el piyasasını araştırarak , ama dersenki benim öngördüğüm süreç 6+ ay ozaman ufak ufak yatırım yap çünkü yeni fırsatlar yeni teknolojili sistemler çıkabilir.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Tavsiyem hazır sistem almak üzerine olur tektek toplarsan daha pahalıya gelir

şuanki bütçene (20k) ve hedefine (30-35k) baktığımda önünde şu seçenekler mevcut .
ya parayı az tutup 5600+4060ti giriş segment bir kasa yada parayı 30-35lere ulaştırıp 7500fli ddr 5 li 4060ti güzel bir sistem. yada giriş seviyesi 4070hazır sistem. Hedeflerin öncelikle bu olmalı.

Her sistemde işlemcine göre sıvı veya hava sogutucu ihtiyacın olucak bunuda 2k-5 k arası düşünebilirsin alacağına göre

KS

Neco007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tavsiyem hazır sistem almak üzerine olur tektek toplarsan daha pahalıya gelir

şuanki bütçene (20k) ve hedefine (30-35k) baktığımda önünde şu seçenekler mevcut .
ya parayı az tutup 5600+4060ti giriş segment bir kasa yada parayı 30-35lere ulaştırıp 7500fli ddr 5 li 4060ti güzel bir sistem. yada giriş seviyesi 4070hazır sistem. Hedeflerin öncelikle bu olmalı.

Her sistemde işlemcine göre sıvı veya hava sogutucu ihtiyacın olucak bunuda 2k-5 k arası düşünebilirsin alacağına göre
Ya aslında şoyle diyim ben 3 ay içerisinde kesin 30 k yaparım 35 de olabilir. Ozamamb ben bekliyim hazır sistel aliyim

CryCasher

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ceyrek degil gram al demek disinda bisey diyemem bilgisayar almak yatirim degildir zevktir

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
ceyrek degil gram al demek disinda bisey diyemem bilgisayar almak yatirim degildir zevktir
pc yi alarak yatırım yapcam dememiş zaten arkadaş. Pc alacak alana kadar parasını korumak istiyor

Ya aslında şoyle diyim ben 3 ay içerisinde kesin 30 k yaparım 35 de olabilir. Ozamamb ben bekliyim hazır sistel aliyim
Hazır almak en mantıklısı olur. tek tek bakarsan ekran kartı ile işlemciyi alınca zaten para bitiyor

CryCasher

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
pc yi alarak yatırım yapcam dememiş zaten arkadaş. Pc alacak alana kadar parasını korumak istiyor

Hazır almak en mantıklısı olur. tek tek bakarsan ekran kartı ile işlemciyi alınca zaten para bitiyor
biliyorum sadece soyledim birileri gelir simdi pcyi simdi al fiyati artana kadar hem yatirim olmus olur falan derler bayilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri