Bilgisayar Kapanması

Uchiha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhabalar,

Bilgisayarım da bilmediğim bir olay yaşıyorum bilgisayarımı ilk açtığım zaman açıldıktan 5 10 bazen 15 dk içerisin de mavi ekran verip kapanıyor kendini yeniden başlatıyor sonra kapanma olmuyor yani bilgisayarımı ilk başlattığım zaman kapanıp kendisini yeniden açıyor mavi ekran veriyor bazen kasıp donuyor kendinisini resetliyor ama 2.kez başladığı zaman asla sorun olmuyor neden böyle bir durum yaşıyorum sizce biliyor musunuz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Arkadaşlar merhabalar bilgisayarım da bilmediğim bir olay yaşıyorum bilgisayarımı ilk açtığım zaman açıldıktan 5 10 bazen 15 dk içerisin de mavi ekran verip kapanıyor kendini yeniden başlatıyor sonra kapanma olmuyor yani bilgisayarımı ilk başlattığım zaman kapanıp kendisini yeniden açıyor mavi ekran veriyor bazen kasıp donuyor kendinisini resetliyor ama 2.kez başladığı zaman asla sorun olmuyor neden böyle bir durum yaşıyorum sizce biliyor musunuz.
Sistem özelliklerin nedir ?

Batuhan AKÇA

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
kanka senin dediklerinin benzerini yaşıyorum msi anakarttanmıdır nedir anlamadım

KS

Uchiha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Mavi ekranda çıkan hata kodu nedir ?
bir kod veya bir şey yazmıyor mavi ekran veriyor bir yüzde doluyor sistem sorunu gibi bir şey oluyor ve yeniden açıldığında bir sorun olmuyor bazen mavi erkran vermiyor direkt kitleniyor pc yeniden başlatıyor kendini 2.kez yeniden başladığın da hiçbir sorun kalmıyor ama anlamadım

kanka senin dediklerinin benzerini yaşıyorum msi anakarttanmıdır nedir anlamadı
siz nasıl bir sorun yaşıyorsunuz farklı olarak

Batuhan AKÇA

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
bir kod veya bir şey yazmıyor mavi ekran veriyor bir yüzde doluyor sistem sorunu gibi bir şey oluyor ve yeniden açıldığında bir sorun olmuyor bazen mavi erkran vermiyor direkt kitleniyor pc yeniden başlatıyor kendini 2.kez yeniden başladığın da hiçbir sorun kalmıyor ama anlamadım

siz nasıl bir sorun yaşıyorsunuz farklı olarak
ram frekansını vs oynamışmıydınız onları düşürün isterseniz

KS

Uchiha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ram frekansını vs oynamışmıydınız onları düşürün isterseniz
Hocam normal3200mhz öyle kullanıylr her hangi bir yükseltme yapmadım garip olan zaten şu ilk açıldığın da her zaman olmuyor 10 açılmanın 3 tanesinde oluyor diyelim ama neden ilk açılmada yapar da sonra düzelir çok garip anlam veremedim

ekhasan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam normal3200mhz öyle kullanıylr her hangi bir yükseltme yapmadım garip olan zaten şu ilk açıldığın da her zaman olmuyor 10 açılmanın 3 tanesinde oluyor diyelim ama neden ilk açılmada yapar da sonra düzelir çok garip anlam veremedim
Sanki elektriksel gibi geldi.Psu güç kaynağı yada anakarttan olabilirYinede mavi ekran geldiği zaman bir görüntü atarsan iyi olur

Eren B.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
Sanırım sorununuz ya CPU'da ya da RAM'lerde bu tarz problemler genellikle ikisinden biri arızalı veya arızalı olmaya yakın olduğu zamanlar oluyor.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Otomatik olarak yeniden başlat onay kutusundaki işaretini kaldırmayı deneyin bir de. Eğer o da olmasa CMD yönetici olarak çalıştırıp şu komutları deneyin birde;

dism /Online /cleanup-image /startcomponentcleanup
Dism /Online /cleanup-image /restorehealth
SFC /scannow

Sonra yeniden başlatın bilgisayarı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri