Bilgisayar kasası sorunu

SethSerkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamün aleyküm, ben sorunumu şöyle izah edeyim. 2018 yılında sıfır bilgisayar kasası almıştım daha 2 ay anca kullandım hiç bir skrun sıkıntı yoktu ama 2 sene gibi uzun gibi bir sürede hiç bir şekilde o kasayı kullanmadım evimden uzaktaydım ve kasayı kaldırmıştım. Daha sonra kasayı kullanmak istedim ama şöyle bir sorunla karşılaştım kasa sıkıntısız çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Araştırdım ekran kartı yanmış olabilir denildi sonra ramleri tak çıkar denildi ekran kartını tak çıkar denildi kasayı temizle diyen oldu her yöntemi denedim ama bir türlü sorun çözülmedi ekran kartının yanmış olacağını asla düşünmedim çünkü sadece iki ay kullandım ve iki sene boyunca o kasa kullanılmadı kullanılmayan şey nasıl bozulabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: Kesinlikle ekranda bir sıkıntı yok başka bilgisayar kasasıni bağlandığımda görüntü veriyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kasa nem alacak bir yerde miydi? Bazen nem hafif damla damla sıvı halinde sistemde birikir ve siz bakmadan temizlemeden elektrik akımını verdiğinizde devreler arası akımı sıvı birleştirdiği için ufak tefek yaşadığınız gibi sorunlar meydana gelebilir. Bileşenleri komple söküp temizlik yapın ve inceleyin. Nem sıvı veya benzeri oksitlenme gibi şeyler var mı yanık izi veya kokusu var mı bileşenlerde bakın. Bu şeyi PSU 'unuzun vidalarınız açıp onun içinde yapın fazla kurcamadan yanık izi veya kokusu veya sıvı nem oksit vs. var mı bakın ve temizleyin fön vs. ile temizlik yapabilirsiniz. Tekrar birleştirip sistemi kasa dışında uzay montaj dediğimiz yöntem ile çalıştırıp deneyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri