Bilgisayar kasasından gelen cızırtı sesi x2.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba uğur beyin sonuçladığı ve memnun ettiği bir konu vardı, kasadan gelen cızırtı sesiydi bugün Euro Truck Simulator 2'ye giriş yaptım ve ben ekran kartımda coil whine var sanıyordum ancak ıslık sesleri kulağımı dayayınca anladım güç kaynağından geliyormuş, ıslık sesi haricide sistem boştayken vesaire traktör sesi gibi cızırtı sesi geliyordu uğur bey bu sesin elektro ses veya coil whine olduğundan bahsetmişti, sanırım coil whine olduğuna kanaat getirmiş olduk gibi? Uğur hocanın yorumunu bekliyorum. Konu Link:   bu konuyu sonuçlamıştı kendisi, son sorum yani bu cızırtı + oyuna girince çıkan ıslık sesi coil whinemiymiş hocam? Coil whineyse sisteme zararı yok diye biliyorum içim rahatladı gibi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cızırtı sesi Coil Whine değildir. Cızırtı sesi elektronik atlama sesidir yani bileşenlerdeki elektronik parçaların akışının sesi ki bu normal değildir o PSU sorunlu belli değişmesi yada tamir görmesi gerek. Coil Whine uğultu ıslık gibi bir sestir ve bu ses kullanılan bobinlerin kalitesine göre yük seviyesine verdiği elektronik yüke direncinin sesidir ve sisteme yada PSU ya zararı yoktur. Ancak eğer çok fazla ise bu Coil Whine o bobinlerin patlama ihtimali olabilir ses çok yüksekse 50% ihtimal var diyebilirim. Ufak bir ses varsa Coil Whine zarar vermem sisteme yada  PSU ya.

KS

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Cızırtı sesi Coil Whine değildir. Cızırtı sesi elektronik atlama sesidir yani bileşenlerdeki elektronik parçaların akışının sesi ki bu normal değildir o PSU sorunlu belli değişmesi yada tamir görmesi gerek. Coil Whine uğultu ıslık gibi bir sestir ve bu ses kullanılan bobinlerin kalitesine göre yük seviyesine verdiği elektronik yüke direncinin sesidir ve sisteme yada PSU ya zararı yoktur. Ancak eğer çok fazla ise bu Coil Whine o bobinlerin patlama ihtimali olabilir ses çok yüksekse 50% ihtimal var diyebilirim. Ufak bir ses varsa Coil Whine zarar vermem sisteme yada  PSU ya.
Kısaca özetlemek gerekirse yarın garantiye gidiyor ve benim için bu süreçte zarar verip vermediği önemli. Mesela diskimin çalışma süresine baktım 855 saat, 35 gün felan yani bu süreçten bahsediyoruz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
PSU ile diskinizin çalışma saati çok ama çok farklı şeyler. PSU sisteme zarar verseydi bir parça çalışmazdı yani bu olay tamamen farklı. Garantiye gönderin diskinizi doğru karar bu.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri