Bilgisayar masası

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Merhaba, full beyaz sistem dizmekteyim şu an. Buna uygun bilgisayar masası arıyorum ancak birtürlü bulamadım. Dandik sağa sola yatan masalardan başka bişe çıkmadı karşıma. Bütçe maksimum 3000tl. Çift monitör kullanıyorum ve ayrıca şu anki masam 60x130 cm mümkünse bundan büyük olsun. L masa da bulamadım hiç. Tavsiye verebilecek var mı?

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250

Bu masadan memnun kalırsın kesinlikle. Ben 3 senedir kullanıyorum. Masanın altında hemen arkasında kablo priz vs. gizleme yeri de mevcut. Öyle kolay kolay sallanan bir masa değil.

Kasa + yatay 32 inç + dikey 27 inç ekranım var masa üstünde. Daha önce yatay olarak da kullanıyordum 27 inç'i. 90x40cm mousepad ve ekipmanalra da rahatlıkla yer kalıyordu.

1663061360922.png

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874

Bu masadan memnun kalırsın kesinlikle. Ben 3 senedir kullanıyorum. Masanın altında hemen arkasında kablo priz vs. gizleme yeri de mevcut. Öyle kolay kolay sallanan bir masa değil.

Kasa + yatay 32 inç + dikey 27 inç ekranım var masa üstünde. Daha önce yatay olarak da kullanıyordum 27 inç'i. 90x40cm mousepad ve ekipmanalra da rahatlıkla yer kalıyordu.

Ekli dosyayı görüntüle 7063
Setup çok iyi.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Sığar evet.

1663062158470.png

Ben macbook var diye bviraz sıkışıklık yaşamıştım. Ekranları ve kasayı da biraz sağa yanaştıracak imkanım da varmış fotoğrafta görüldüğü üzere. Soldaki ekranı daha geniç bir açıyla da konumlandırabilme imkanım varmış yani.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
@KafadanKontak' ın attığı model güzele benziyor ancak bana genişlik konusunda çok sınırda geldi. Bu işlerde en iyisi genelde mobilyacılar ile görüşüp daha F/P ve istenilen modeli yaptırmak. Genel kalite ve fiyat olarak üzmüyorlar genellikle. Bir iki öneri de ben bırakayım. Tuundesign ürünü toplantı masası kategorisinde. Bu yüzden ağırlık kaldırma limitleriyle ilgili firmayla görüşün.
Ceramical 60 x 160 cm
TUUNDESIGN CUBE M

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
@KafadanKontak' ın attığı model güzele benziyor ancak bana genişlik konusunda çok sınırda geldi. Bu işlerde en iyisi genelde mobilyacılar ile görüşüp daha F/P ve istenilen modeli yaptırmak. Genel kalite ve fiyat olarak üzmüyorlar genellikle. Bir iki öneri de ben bırakayım. Tuundesign ürünü toplantı masası kategorisinde. Bu yüzden ağırlık kaldırma limitleriyle ilgili firmayla görüşün.
Ceramical 60 x 160 cm
TUUNDESIGN CUBE M
Ya mobilyacılar falan bir fiyat çekiyorlar aklın hayalin durur :D Bazen üst ahşabını ayrı, ayaklarını ayrı şekilde internetten alıp masasını kuran arkadaşlarım oluyor. Beöyle de düşünülebilir aslında. Ayak seçenekler çok fazla. Arkadan çapraz bağlantılı ayaklar genelde daha az sallanıyor.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ya mobilyacılar falan bir fiyat çekiyorlar aklın hayalin durur :D Bazen üst ahşabını ayrı, ayaklarını ayrı şekilde internetten alıp masasını kuran arkadaşlarım oluyor. Beöyle de düşünülebilir aslında. Ayak seçenekler çok fazla. Arkadan çapraz bağlantılı ayaklar genelde daha az sallanıyor.
2018' de online satışların hemen hemen yarı fiyatına yaptırmıştım ancak babamın çevresinden dolayı o fiyata da gelmiştir muhtemelen. Bu dediğiniz daha mantıklı geldi bana aslında. Tasarımsal olarak da tatmin edici olacaktır.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Ben Bofigo isimli bu masadan aldım. Aynı masanın birebir ölçüleri ile 3 farklı mobilyacı / marangoz ile görüştüm. Masayı aldığımda fiyatı 375TL'ydi. Aynı dönemde mobilyacı / marangozların verdiği fiyat 1,5 - 2K arasındaydı. Hazır üretim malları daha ucuza gelir. Eğer el beceriniz ve malzemeleriniz var ise en basitinden 3D çizim araçlarıyla kendi masanızı tasarlayıp internet üzerinden parçaları tek tek sipariş verebilir ve kendiniz montajlayabilirsiniz.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Bu masanın benzeri arkadaşımda da var. Ama 120 yeterli gelmiyor hem kasa hem de 2 ekran yan yana koyunca. En azn 140-150cm genişlik istiyor maalesef :(

Bu arada arkadaşım da bunun iki tarafında da raf olan versiyonunu aldı ve çok da memnun.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Benim için genişliği yeterli sadece derinliği biraz daha fazla olabilirmiş. Dediğiniz gibi 2 monitör için tavsiye etmem. Kasayı alt raflardan birine koyabilirseniz 2 monitör için ideal olabilir.

mustafaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31

Ekli dosyayı görüntüle 7063

arkadaki ledlerin bir linki var mıdır

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Dostum link olarak şimdi versem geçerli olmaz büyük ihtimal. Kendim adreslenebilir şerit ledler alarak kendim uyguladım. Bİr kısmı kasamın kontrolcüsüyle birlikte ana kartıma, bir kısmı da bluetooth kontrolcüye bağlı. Aldığım ürün modellerine göre linkler buldum ama.

Ek olarka Piranha'nın led ambiyans aydınlatmaları var uzaktan kumandalı.

KS

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Ceramical 60 x 160 cm
TUUNDESIGN CUBE M

Teşekkür ederim Ceramical 60x160 istediğim boyutlarda çam olanını sipariş vereceğim.
Dostum link olarak şimdi versem geçerli olmaz büyük ihtimal. Kendim adreslenebilir şerit ledler alarak kendim uyguladım. Bİr kısmı kasamın kontrolcüsüyle birlikte ana kartıma, bir kısmı da bluetooth kontrolcüye bağlı. Aldığım ürün modellerine göre linkler buldum ama.

Ek olarka Piranha'nın led ambiyans aydınlatmaları var uzaktan kumandalı.

Led aydınlatmalar gözümü rahatsız ediyor o yüzden kullanmıyorum ama yine de teşekkürler.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Derinlikte 60cm bana göre az. Benim masada 60cm ve şuan işimi gördüğü için sesimi çıkartmıyorum fakat yeni bir masa almam gerekirse 60cm'den daha derin bir ürün bakarım. Yine de tercih ve karar sizin. Seçtiğiniz masa da gayet güzel.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri