Cooler Master Masterli̇qui̇d Ml240L Aldim

doruk41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Şimdi bu soğutucu için kötü diyenler var peki siz ne düşünüyorsunuz çünkü iade etmem gerekirmi sonuçta para kazanıp bunlara harcama yapıyorum olumlu ya da olumsuz tarafları nelerdir ?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Şimdi bu soğutucu için kötü diyenler var peki siz ne düşünüyorsunuz çünkü iade etmem gerekirmi sonuçta para kazanıp bunlara harcama yapıyorum olumlu ya da olumsuz tarafları nelerdir ?
Bence gayet iyi sogutucu hayirli olsun

KS

doruk41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Peki iyi güzel sen kendi sisteminde boşta ve oyunlarda kaç derece görüyorsun ayni zamanda fanları çok gürültülü çalışıyormu

Bence gayet iyi sogutucu hayirli olsun
Benim sistemim ise bu ryzen 7 5800X3D ekran kartı rx 7700xt var 8x8 16gb ram b550 tomahawk am4 4ddr4 anakart var 700w power kullanıyorum

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Peki iyi güzel sen kendi sisteminde boşta ve oyunlarda kaç derece görüyorsun ayni zamanda fanları çok gürültülü çalışıyormu

Benim sistemim ise bu ryzen 7 5800X3D ekran kartı rx 7700xt var 8x8 16gb ram b550 tomahawk am4 4ddr4 anakart var 700w power kullanıyorum
Ben kendim hava sogutma kullaniyorum o yuzden net birsey diyemem

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
62
Ben kullandım bu soğutucuyu 3700x için yeterliydi hatta bayağı iyi idi lakin 5800x için çok kötüydü artic freezer fanla anca soğuttu oda gürültüden baş ağrıttı
5600x için iş görür her türlü 5700 ve üstü için sıkıntı çıkarır

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
155
Diğer başlıkta da sana belirtmiştim, CM ML240L 240mm soğutucuların ortalama bir soğutucusudur. Ben bir ara Ryzen 9 5900x ile birlikte de kullanmıştım ucu ucuna yetiyordu. Ancak çok fazla performans beklemeni önermem. Yani Arctic 240mm soğutucusu kadar performans sağlamayacaktır.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
96
Şuan sistemimde olan soğutucu. Memnun değilim.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
96
Sıcaklık değerlerinden dolayı. Yakın zamanda termal macunu değiştirip bir de öyle bakacağım ancak genel olarak memnun kalmadım. Ayrıca bu soğutucu yüzünden tam 8 ay ekran kartımda coil whine var sandım. Meğer ses soğutucudan geliyormuş.

KS

doruk41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sıcaklık değerlerinden dolayı. Yakın zamanda termal macunu değiştirip bir de öyle bakacağım ancak genel olarak memnun kalmadım. Ayrıca bu soğutucu yüzünden tam 8 ay ekran kartımda coil whine var sandım. Meğer ses soğutucudan geliyormuş.
Gürültü seviyesi db 46 diye baktım

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
96
Fanın çalışma gürültüsünden bahsetmiyorum.

bundan bahsediyorum.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
62
Fanın çalışma gürültüsünden bahsetmiyorum.

bundan bahsediyorum.
Bu coil whine değil fan arızası aynı arıza bendede vardı artic fan ile değiştim radyatörde yeterli değil sadece fan değil tavsiye etmem bu soğutucuyu fiyat avantajı olmadan olsada 5600 hibi işlemcileri soğutur üstünü değil

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
96
Bu coil whine değil fan arızası aynı arıza bendede vardı artic fan ile değiştim radyatörde yeterli değil sadece fan değil tavsiye etmem bu soğutucuyu fiyat avantajı olmadan olsada 5600 hibi işlemcileri soğutur üstünü değil
Ben de onu söyledim. Bu sorunu ilk başta coil whine sandım çok moralim bozuldu. Her ne kadar performansa etki etmese de ekran kartını satmak istediğimde sorun çıkarırdı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri