6.000-7.500 TL Bilgisayar Modifiye

Karacabeyli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
İntel Core İ5 760 2.80Ghz
Ekran Kartı
Nvidia Geforce GTX 660 2GB
İşlemci : İ5 760 2.80Ghz
Ekran Kartı : GTX 660 2GB
Ram : Kingston 4x2 1600mhz DDR3
PSU : GİGABYTE 420W
Ana Kart : Powergate DDR3 LGA1156
Ben Ryzen 5 5500 , DDR 4 16GB RAM , ve Ana Kart Tabiki bunları alıcam ancak GTX 660 ile Maddi Olarak durumum pek olmadığı için bana bi süre arkadaşlık yapması gerekiyo , biliyorum günümüzdeki oyunlarda grafik kartı büyük önem arz ediyo ancak amacım işlemci darboğazını ortadan kaldırıp sistemimi ram ve işlemci ile rahatlatmak tabiki FPSde dolaylı olarak artış olur herhalde :)
Bir kardeşiniz arkadaşınız olaraktan bilgi ve fikir istiyorum param boşa gitmesin hayatımda hiç 0 bilgisayar parçaşı veya bilgisayar almadım ve olmadı , bilgim var ama :)

mutecry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayarını 7-8 bine satabilirsen gözden çıktığın parayı da üstüne koyup İnventus'tan Rage adlı sistemi öxelleştirerek R5 5500 + RX 6600 sistem alabilirsin
Bu bilgisayardan sonra sana uçak almışsın gibi hissettirecektir

Son düzenleme:

Farukaktacun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
İşemci
Anakart
Ram 2x
Ssd

Ekran kartını kasanı ve güç kaynagını kullanmaya devam edebilirsin ilerde kasa psu ve ekrankartı ekleyerek daha da güçlendirirsin burası toplam
8058 tl tuttu

Farukaktacun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
İşlemci : İ5 760 2.80Ghz
Ekran Kartı : GTX 660 2GB
Ram : Kingston 4x2 1600mhz DDR3
PSU : GİGABYTE 420W
Ana Kart : Powergate DDR3 LGA1156
Ben Ryzen 5 5500 , DDR 4 16GB RAM , ve Ana Kart Tabiki bunları alıcam ancak GTX 660 ile Maddi Olarak durumum pek olmadığı için bana bi süre arkadaşlık yapması gerekiyo , biliyorum günümüzdeki oyunlarda grafik kartı büyük önem arz ediyo ancak amacım işlemci darboğazını ortadan kaldırıp sistemimi ram ve işlemci ile rahatlatmak tabiki FPSde dolaylı olarak artış olur herhalde :)
Bir kardeşiniz arkadaşınız olaraktan bilgi ve fikir istiyorum param boşa gitmesin hayatımda hiç 0 bilgisayar parçaşı veya bilgisayar almadım ve olmadı , bilgim var ama :)
Eger kendi pc nide 5 bine veya daha ustune satarsan
Kasa
Psu
Ekran kartı
Rx 580 bakabilirsin 2.el olarak 2.500 tl ye düzgün bişey alırsın ve
Toplam yukarda yazdıgın işlemci anakart ram ssd psu kasa ve bu dediğim fiyattan ekran kartı toplam fiyatı 13.874 tl tutuyor ve seni memnun eder ekran kartın hariç butun parcaların 0 olur ve ilerde belki 0 daha iyibi ekran kartı alırsın :)

KS

Karacabeyli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cevaplarınız ve Fikirleriniz İçin Teşekkür Ederim Arkadaşlar

İşemci
Anakart
Ram 2x
Ssd

Ekran kartını kasanı ve güç kaynagını kullanmaya devam edebilirsin ilerde kasa psu ve ekrankartı ekleyerek daha da güçlendirirsin burası toplam
8058 tl tuttu
Ben İtopya'dan alıcam parçaları en ucuzları seçtim ve A520M K V2 5100mhz (OC) , SSD ise bende var sata windowslu hazır kendi ssd'mi kullanıcam , Ram Olarak Corsair Vegeiance 3200Mhz CL16 bunlar en ucuzları zaten ocerclok ile işim yok STOCK iyidir

İşemci
Anakart
Ram 2x
Ssd

8058 tl tuttu
Güç Kaynağım 420W Gigabyte Bi Sertifika Veya Güvenlik Olduğunu Düşünmüyorum Gri Renkli Bişey Acaba Yeni Parçalara bi sorunu olurmu çok eski cünkü şu anlık hiçbir problem yaratmadı ama biraz ses var ama kontansatör ağlamasi gibi elektrik gitmesi vs. Kalsınmı sence PSU kalsa çok güzel olur para açısından Watt olarak fazla fazla yetiyo

Son düzenleme:

Farukaktacun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Cevaplarınız ve Fikirleriniz İçin Teşekkür Ederim Arkadaşlar

Ben İtopya'dan alıcam parçaları en ucuzları seçtim ve A520M K V2 5100mhz (OC) , SSD ise bende var sata windowslu hazır kendi ssd'mi kullanıcam , Ram Olarak Corsair Vegeiance 3200Mhz CL16 bunlar en ucuzları zaten ocerclok ile işim yok STOCK iyidir

Güç Kaynağım 420W Gigabyte Bi Sertifika Veya Güvenlik Olduğunu Düşünmüyorum Gri Renkli Bişey Acaba Yeni Parçalara bi sorunu olurmu çok eski cünkü şu anlık hiçbir problem yaratmadı ama biraz ses var ama kontansatör ağlamasi gibi elektrik gitmesi vs. Kalsınmı sence PSU kalsa çok güzel olur para açısından Watt olarak fazla fazla yetiyo
Apu sıstemde bakabılırsın eger 12 bın bandına cıkarsan

KS

Karacabeyli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Reis yaş kaç ögrencımısın neyle ugrasıyorsun?
Hocam öğrenciyim 17 Yaşındayım Lise Bitiyo İşte Amacım Boş zamanlarımda falan kafa dağıtmak için orta halli oynadığım oyunlarıda kursağımda bırakmasın yeter Forza 4-5 ETS RDR vs...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri