Bilgisayar Monitör Arızası!

slim shady

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam Dostlar,

Monitör 1-2 saniyelik kapanıp açılıyor monitörün ışığı sönmeden oluyor oyunda veya video izlerken fark etmiyor.

İki farklı monitör takdım ikisinde de oldu ne yapabilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
2 farklı monitörü de farklı kablolarla mı denediniz yoksa aynı kabloyla mı denediniz? Eğer aynı kabloyla denediyseniz kabloda sıkıntı olabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3 ihtimal geliyor aklıma. Ya sürücü sorununuz var ki bunu sürücüyü kaldır kur ile kontrol edebilirsiniz ki bazen Windows sıkıntı olabiliyor oda denenebilir format ile ki en basit çözüm. Ya ekran kartı arızanız var. Yada monitörlerde güç bağlantısında sorun olabilir ki evinizdeki elektrik sisteminde yada o kullandığınız prizlerde olabilir problem.

KS

slim shady

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
iki farklı kabloyla denedim monitörlerden birini farklı kasaya bağladık onda sorun çıkartmadı

KS

slim shady

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3 ihtimal geliyor aklıma. Ya sürücü sorununuz var ki bunu sürücüyü kaldır kur ile kontrol edebilirsiniz ki bazen Windows sıkıntı olabiliyor oda denenebilir format ile ki en basit çözüm. Ya ekran kartı arızanız var. Yada monitörlerde güç bağlantısında sorun olabilir ki evinizdeki elektrik sisteminde yada o kullandığınız prizlerde olabilir problem.
ekran kartının problemi yazılımsalmıdır yoksa teknik bi arızamıdır garanti kapsamına girermi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ekran kartının problemi yazılımsalmıdır yoksa teknik bi arızamıdır garanti kapsamına girermi
Garanti kapsamına girer ama yazılım mı yoksa donanım mı anlamak cidden zor. Şunu denediniz mi? 2 soket deniyorsunuz sonuçta, 2 sokette de 2 monitörü denediniz mi? Soket arızalı mı diye bunu soruyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri