Bilgisayar Satın Aldım Ama Yardıma Ihtiyacım Var

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar bilgisayar satın aldım fakat bilgisayarın içindeki power bana yeter mi bilmiyorum. Sistemi alta yazıyorum power yeterli mi, sistem iyi mi cevaplarsanız sevinirim.

• Anakart : Gigabyte A520M K 5100mhz
• Ekran Kartı : Amd Radeon RX 6650 XT
• İşlemci : Ryzen 5 5500 3.60 Ghz Turbo : 4.20 Ghz
• Ram : GeIL DDR4 16GB (8x2) 3200mhz
• SSD : AGI 512GB NVMe M.2
• Kasa : PowerBoost VK-G3403S 650W 80+ (Power Kasayla birlikte geliyor.)

Bu sistemde yayın açmak ve youtube'a video yüklemek için kullanmayı bir yandan da tek başıma veya arkadaşlarımla oyun oynamak için aldım. Yayın açmayı kaldırır mı veya oyun oynarken bir sorun yaşar mıyım sormak istedim. En önemlisi ise power sıkıntı çıkartır mı merak ediyorum.

Not : Yeni sistemli bilgisayarlarla ilgili çok bir bilgim yok detaylı açıklayıp anlatırsanız sevinrim.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
sistem okadar kötü değil psu yeterde marka kötü seçilmiş fiyatı nedir sistemin

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sistem okadar kötü değil psu yeterde marka kötü seçilmiş fiyatı nedir sistemin
13.600TL civarlarında (5 Nisanda almıştım). Power herhangi bir sıkıntı çıkartmaz değil mi ? Çünkü bir sistem daha alacak ya da değiştirecek param yok.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
çıkarmaz bi süre ileride bilemem sıkıntı çıkarsa belli eder zaten değişirsiniz

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
çıkarmaz bi süre ileride bilemem sıkıntı çıkarsa belli eder zaten değişirsiniz
Bu arada ben " Casper Excalibur 200hz 1ms " böyle bir monitör, bilgisayar masası ve harici güç kaynağı alacağım. Hatay'da yaşadığım için elektirk kesintisi olursa en azından benim bir 5 dakika sistemi kapatma gibi bir şansım olsun diye. Harici güç kaynağı olarak sizce nasıl bir şey tercih etmeliyim ? Veyahut bunları almak yerine ilk baş bilgisayarın kendisine güç kaynağı mı almalıyım ? Çünkü güç kaynağından dolayı sıkıntı çekmek istemem.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,101
Bu arada ben " Casper Excalibur 200hz 1ms " böyle bir monitör, bilgisayar masası ve harici güç kaynağı alacağım. Hatay'da yaşadığım için elektirk kesintisi olursa en azından benim bir 5 dakika sistemi kapatma gibi bir şansım olsun diye. Harici güç kaynağı olarak sizce nasıl bir şey tercih etmeliyim ? Veyahut bunları almak yerine ilk baş bilgisayarın kendisine güç kaynağı mı almalıyım ? Çünkü güç kaynağından dolayı sıkıntı çekmek istemem.
bence düşük bir ups işini görür psu değişmelisin monitör o kadar iyi değil dell yada asus tuf almanı öneririm

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bence düşük bir ups işini görür psu değişmelisin monitör o kadar iyi değil dell yada asus tuf almanı öneririm
Nasıl bir psu almamı önerirsin rica etsem link atabilir misin ya da marka adı verebilir misin ? Monitör konusuna gelirsek de bütçem buna yetiyor ve bu fiyata en iyisi sanırsam. 3000tl'ye daha iyi monitör görmedim ben

Psu alırsam büyük ihtimalle monitör ya da bilgisayar masası gibi işlemler sonraya kalıcak çünkü önceliğimi : Ups ve Psu'ya ayırmak istiyorum.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,101
Nasıl bir psu almamı önerirsin rica etsem link atabilir misin ya da marka adı verebilir misin ? Monitör konusuna gelirsek de bütçem buna yetiyor ve bu fiyata en iyisi sanırsam. 3000tl'ye daha iyi monitör görmedim ben

Psu alırsam büyük ihtimalle monitör ya da bilgisayar masası gibi işlemler sonraya kalıcak çünkü önceliğimi : Ups ve Psu'ya ayırmak istiyorum.
psu fsp nin 650w 80 plus bronze sertifikalı psularına bakabilirsin

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
psu fsp nin 650w 80 plus bronze sertifikalı psularına bakabilirsin
Beni uzun bir süre götürecek bir psu lazım ve fiyat performans lazım çünkü bütçem az senin attığın psu 3500 civarlarında fakat Mehmet Erdoğanın attığı 1000tl Mesela Deep Cool psu beni uzun süre götürür mü ? Ayrıyeten bu şuan ki kasamda kullandığım psu ne kadar götürür beni tahminen ?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,101
Beni uzun bir süre götürecek bir psu lazım ve fiyat performans lazım çünkü bütçem az senin attığın psu 3500 civarlarında fakat Mehmet Erdoğanın attığı 1000tl Mesela Deep Cool psu beni uzun süre götürür mü ? Ayrıyeten bu şuan ki kasamda kullandığım psu ne kadar götürür beni tahminen ?
çok sık kesiliyorsa hiç götürmez

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ve şunu da unutmayalım benim ekran kartı ayrı güç istiyor galiba adı PCI-E bu da lazım yani psu içerisinde

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,101
KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pcie güç kablosu değil anakartta takılacak yer her anakartta var o

dengesiz elektrik gelmeside sistemi yakar
Akım korumalı priz alacağım ya da akım korumalı uzatma priz almayı düşünüyorum zaten bu yeterli olmaz mı ?

KS

Runty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Corsair Psu nasıl sizce peki ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri