Bilgisayar sürekli bios u açıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enis Şekeroğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bilgisayarın ram ekran kartı ve power supply ini değiştirdim ancak Windows açılmıyor sürekli bios u açıyor sistemin yüklü olduğu ssd yi görüyor. İnternet ten baktım disabled boot seçeneği bende enable yani orda bir sıkıntı yok yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
SECURE BOOTU DİSABLED YAP. onun altındaki uefi yi de,diğer hangi seçenek varsa onunla değştir. F10 ile kaydederek çık.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
met 61 'in dedikleri işe yaramaz ise BIOS 'u Exit Sekmesinden Default ayarlara çek ve kaydet çık sorun BIOS 'undaki bir ayardan dolayı oluyor büyük ihtimal ile.

KS

Enis Şekeroğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biosu defaulta aldım değişen birşey olmadı

Secure mode a müdahale edemedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS 'a girip BOOT sekmesinden SS paylaşır mısınız.

Sorunun 2 sebebi olabilir ya BIOS ayarları yada sistemdeki bir bileşeni BIOS tanıyamıyor USB 'lere takılı olan bir aygıt veya disklerden birisini ve BIOS 'a atıyor buda sizi. Önce BOOT sekmesini görelim.

Ayrıca anakartınızın modelini yazarmısınız. Fast Boot ayarı aktif olabilir BIOS 'tan onuda kapatalım.

KS

Enis Şekeroğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet en son normal hdd yi görmüyordu ancak sistem ssd de onu görüyor anakart Asus b 350 a Plus işte olduğum için şuan görüntü yollayamiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
PC başına geçince şunları deneyin.

BIOS 'u açınca BOOT sekmesine gelin ve buradan Boot Options ayalarından 1. sıraya Windows Boot Manager olan diski seçin ve 2. sıraya disklerinizi teker teker yerleştirin aynı işlemi Hard Drive BBS Priorities ayarına gelip BOOT sıralamasına aynı şekilde sıralama yapın ve geri gelip Secure Boot ayarını Disable  yapın ve Next Boot after AC Power Loss ayarını Normal Boot yapın sonrasında Exit Sekmesinden Save Changes & Reset yapın ve sorun çözülürse tüm ayarlar bu şekilde kalsın yok sorun çözülmez ise bu ayarlara ek olarak yine BOOT sekmesinden Fast Boot seçeneğini Disable yapıp deneyin.

KS

Enis Şekeroğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıkıntı halloldu diğer hdd yi görmediği için açılıyormuş bağlantıyı başka soket le değiştirdim şuan gördü ve sistem açıldı yardımlar için teşekkür ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri