Bilgisayara Güç Gelip Gidiyor

Selo1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Böyle bir sorunum mevcut acil yardımcı olabilecek var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Selo1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Söyle bir sey diyim daha once hic pc toplamadım ilk defa toplama oldu internetten araştırarak kablo takimlarini taktim anakartta cpu ışığı kırmızı yanıyor açıldığı zaman

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Çarpma olmadı pc toplama yaptım kendime açıp bakmadım performax inferno 650w+80 şeklinde takılı geldi

Bir şey soracağım ön panel portlarını takmamışsınız. Power pinine herhangi bir temas da yok. Gücü nasıl alıyorsunuz sisteme?

CPU pinine GPU pini takmadınız değil mi? Videoda öyle görünüyor gibi.

KS

Selo1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bir şey soracağım ön panel portlarını takmamışsınız. Power pinine herhangi bir temas da yok. Gücü nasıl alıyorsunuz sisteme?

CPU pinine GPU pini takmadınız değil mi? Videoda öyle görünüyor gibi.
O hangisi oluyor desem :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
O hangisi oluyor desem :)

Aşağıda işaretledim. Power SW kablosu +PW- yere takılması lazım. Pinler yanlış takılınca sisteme güç de gelmez.

1655827319236.png

Daha kolay yardımcı olsun diye şu video işini görebilir;

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Ekli dosyayı görüntüle 2218şuanda dediginiz yere taktım hic bir şekilde çalışma olmuyor velakin benim taktığım yerde güç gelip gidiyor ilk attığım videodaki gibi

JFP1'de de az önce taktınız güç gelmemişti. Hiç bir şekilde güç gelmiyorsa powerda bir problem var. Etrafınızda sistemi yakından kontrol edebilecek birisi yok mu?

KS

Selo1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
JFP1'de de az önce taktınız güç gelmemişti. Hiç bir şekilde güç gelmiyorsa powerda bir problem var. Etrafınızda sistemi yakından kontrol edebilecek birisi yok mu?
Jfp1 de taktığım da güç açılıp kapanıyor velakin sizin gösterdiğiniz yerde hic açılma olmuyor yakinimda bilgisayarcı var 1 tek oraya getirmek de istemiyorum acaba yanlış kablolama ile power yakmış olabilirmiyim

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Jfp1 de taktığım da güç açılıp kapanıyor velakin sizin gösterdiğiniz yerde hic açılma olmuyor yakinimda bilgisayarcı var 1 tek oraya getirmek de istemiyorum acaba yanlış kablolama ile power yakmış olabilirmiyim

Aslında doğru port JFP1 olan. Güç gelip gidiyorsa bir yerlerde sıkıntı var zaten. PSU kolay kolay cortlamaz ama, tekrar bir demontaj yapılıp bakılması lazım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri