Bilgisayara Her Ekran Kartı Takılır Mı?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206

Örnekler olarak sizlere sorumu soracağım, Arkadaşlar şimdi anakarta takılı '' GTX 1060 '' Var aşağıdaki görsel gibi '' Çapı , Genişlik , Büyüklük '' V.B şeyler Olsun ekran kartı küçük şimdi..
1668553758480.png

Ben şimdi '' GTX 3090 '' Almaya kalsam örnek veriyorum, Bilgisayar içine sığar mı? Arkadaşlar..

1668554284945.png

Ekli dosyalar

• 1668554145226.png
    1668554145226.png
    781.4 KB · Görüntüleme: 2
KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Kasadan kasaya değişir hocam ATX kasa almak lazım.
Anakart olarak da eğer ekran kartının takıldığı yer olan eski ise performansı ona göre kısılır diyebiliyorum.
Haa o zaman her ekran kartı her anakarta uyumlu olmuyor şimdi.. '' Büyüklük Ve Genişlikten '' Bahsettim Hocam..

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Haa o zaman her ekran kartı her anakarta uyumlu olmuyor şimdi.. '' Büyüklük Ve Genişlikten '' Bahsettim Hocam..
Takılır takılmasına da performans olarak dediğiniz gibi tam performans vermez diye biliyorum yanlış bilgi vermek istemem.
Büyüklük genişlik olarak da orayı tam anlamadım karta göre kasa almak gerekiyor(kasanın desteklediği değere göre her kasanın farklı oluyor kart alacağınız zaman kartın uzunluk ve genişliğine göre tercih edersiniz kasanızı)yukardaki videoda Modart bahsetmiş 5:05 dakikasına bakarsanız

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Takılır takılmasına da performans olarak dediğiniz gibi tam performans vermez diye biliyorum yanlış bilgi vermek istemem.
Büyüklük genişlik olarak da orayı tam anlamadım karta göre kasa almak gerekiyor(kasanın desteklediği değere göre her kasanın farklı oluyor kart alacağınız zaman kartın uzunluk ve genişliğine göre tercih edersiniz kasanızı)yukardaki videoda Modart bahsetmiş 5:05 dakikasına bakarsanız
Sağ Ol hocam teşekkür ederim.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
@Çağdaş Işık

Hocam attığınız video'da kullandığım kasanın ön plakete'de var aynısını kasa içini temizlerken hatta çıkartıp temizledim..
Kasaların sitelerinde uzunlukları belirtiliyor ona göre bakabilirsiniz genelde ayrıntılı olarak paylaşılıyor.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kartların anakarta takılan bölümleri standart diye biliyorum, galiba sorunuz buydu. Kasanın boyutuda el veriyorsa takılır.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Çok eski ürünler olmadıkları sürece takılır. Slotun PCIE kategorisine göre performans farklılıkları yaşanabilir. Boyut anlamında diyorsanız kasanızın üretici firma sitesine girin. Özellikler kısmında tüm boyut bilgileri yazacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri