Yardım Bilgisayarda Donma Ve Kilitlenme

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba benim yaklaşık 1 2 haftadır çektiğim bir sıkıntı var ne yaptıysam çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

kulaklık takılı bir şekilde bilgisayarı açtığımızda hani bir ses gelir ya tok bir ses ve o sesten sonra klavye mouse kulaklık ısıkları falan gelir aynı o ses eşliğinde bilgisayar donuyor bütün klavye mouse kulaklık v.s ışıkları gidiyor ve ekran en son ne yapıyorsam o şekilde donup kalıyor ve resetten başka bir şekilde düzelmiyor

Bu olayı çoğunlukla oyundayken yaşıyorum çok nadir masaüstünde yaşadım ve şu şekilde oluyor

Format attım bütün bileşenleri teste soktum yük bindirdim v.s hiçbirinde sıkıntı çıkmadı ve problem de olmadı donmadı yani bilgisayar sadece oyunlarda oluyor 1 2 kere de masaüstünde oldu oyunlarda 2 dk oynuyorum veya 5 sonra gidiyor 7 8 kereden sonra gitmemeye başlıyor garip sorunu da cozemıyorum ne yapsam bilemedim

Ve bu olay yaklaşık 5 6 ay önce de başıma geldi ve kendiliğinden düzeldi 1 2 hafta içerisinde

Farway

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Psu marka modelin nedir ve Ram'lerine Memtest86 programı ile test yaparmısın.

furkan arabacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhaba benim yaklaşık 1 2 haftadır çektiğim bir sıkıntı var ne yaptıysam çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

kulaklık takılı bir şekilde bilgisayarı açtığımızda hani bir ses gelir ya tok bir ses ve o sesten sonra klavye mouse kulaklık ısıkları falan gelir aynı o ses eşliğinde bilgisayar donuyor bütün klavye mouse kulaklık v.s ışıkları gidiyor ve ekran en son ne yapıyorsam o şekilde donup kalıyor ve resetten başka bir şekilde düzelmiyor

Bu olayı çoğunlukla oyundayken yaşıyorum çok nadir masaüstünde yaşadım ve şu şekilde oluyor

Format attım bütün bileşenleri teste soktum yük bindirdim v.s hiçbirinde sıkıntı çıkmadı ve problem de olmadı donmadı yani bilgisayar sadece oyunlarda oluyor 1 2 kere de masaüstünde oldu oyunlarda 2 dk oynuyorum veya 5 sonra gidiyor 7 8 kereden sonra gitmemeye başlıyor garip sorunu da cozemıyorum ne yapsam bilemedim

Ve bu olay yaklaşık 5 6 ay önce de başıma geldi ve kendiliğinden düzeldi 1 2 hafta içerisinde
vram yetmiyor olabilir ama sanmıyorum başka oyunlarda da oluyor mu

ramleri tek tek dener misin birde

KS

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sistem:
ANAKART : B450M S2H

İŞLEMCİ : AMD Ryzen 5 2600

RAM : HyperX Fury 8x2 3200MHz DDR4

EKRAN KARTI : ASUS GTX1050 2GB

PSU : Aerocool VX Plus 600W

HDD : SEAGATE ST31000528AS 1TB HDD 7200.

SSD : TOSHIBA OCZ 240GB TR200

Testi yapıyorum şuan

KS

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
vram yetmiyor olabilir ama sanmıyorum başka oyunlarda da oluyor mu

ramleri tek tek dener misin birde
Evet başka oyunlarda da oluyor ama valorant gibi bir oyunda her raund başında oluyor diyebilirim ama dedıgım gıbı 8 9 seferden sonra gıtmemeye başlıyor

furkan arabacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Memtest güvenilirdir

Bendede sizle aynı sıkıntı vardı memtest yaptım 103 adet hata çıktı gönderdim servise gerçekten sıkıntılıymış değiştiler yani güvenilir tecrübe ile sabit

KS

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Memtest güvenilirdir

Bendede sizle aynı sıkıntı vardı memtest yaptım 103 adet hata çıktı gönderdim servise gerçekten sıkıntılıymış değiştiler yani güvenilir tecrübe ile sabit
tamamdır ozaman ben sabah tekrar yazarım ne çıktı çıkmadı diye teşekkürler şimdiden

İcardiiiii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sistem:
ANAKART : B450M S2H

İŞLEMCİ : AMD Ryzen 5 2600

RAM : HyperX Fury 8x2 3200MHz DDR4

EKRAN KARTI : ASUS GTX1050 2GB

PSU : Aerocool VX Plus 600W

HDD : SEAGATE ST31000528AS 1TB HDD 7200.

SSD : TOSHIBA OCZ 240GB TR200

Testi yapıyorum şuan
Psu dan olabilir aerocoolu pek duymadım

KS

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tamamdır rica ederim
Hocam şimdi durum şöyle ramlari tek tek test ettim. Her ikisinide taktığımda 2 3 dk sonra bahsettiğim problem oluyor sadece ekran kilitlenmiyor yani en son neyaptiysam o şekilde kalmıyor ! ve kapanıyor ama pc aşağıda çalışmaya devam ediyor isterseniz videoya da kaydettim tekini taktığımda ise pc 3 kere uyarı bip i verdikten sonra kendini yeniden başlattı sonra tekrar teste devam etti başladıktan sonra yine 2 3 dk sonra aynı şekilde sadece uyarı bip i vermedi son 1 kere daha denedim 2 3 dk sonra ekran gitti klavye mause ışıkları sadece kulaklık yanıyordu ve pc çalışır durumdaydı. Diğerini tek taktığımda ise şuan 5. 6. Dk yı tamamladı normalde 3 dk yı geçmiyordu hata vermezse anakartın diğer Ram slotunu da test edeceğim sizinle paylaşırım 1 saate veya nekadar sürerse

furkan arabacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Hocam şimdi durum şöyle ramlari tek tek test ettim. Her ikisinide taktığımda 2 3 dk sonra bahsettiğim problem oluyor sadece ekran kilitlenmiyor yani en son neyaptiysam o şekilde kalmıyor ! ve kapanıyor ama pc aşağıda çalışmaya devam ediyor isterseniz videoya da kaydettim tekini taktığımda ise pc 3 kere uyarı bip i verdikten sonra kendini yeniden başlattı sonra tekrar teste devam etti başladıktan sonra yine 2 3 dk sonra aynı şekilde sadece uyarı bip i vermedi son 1 kere daha denedim 2 3 dk sonra ekran gitti klavye mause ışıkları sadece kulaklık yanıyordu ve pc çalışır durumdaydı. Diğerini tek taktığımda ise şuan 5. 6. Dk yı tamamladı normalde 3 dk yı geçmiyordu hata vermezse anakartın diğer Ram slotunu da test edeceğim sizinle paylaşırım 1 saate veya nekadar sürerse
@Çağdaş Işık @yunusx36 bakar mısınız belki sorunu anlarsınız

KS

Roar7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
@Çağdaş Işık @yunusx36 bakar mısınız belki sorunu anlarsınız
16755907255062867823083317644589.jpg

Şuanda bu şekilde

furkan arabacı

Klavye Delikanlısı