Bilgisayarda oluşan toplu hatalar

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar,

Başlıkta belirttiğim gibi hataları sıralamak isterim

1. Bellek read hatası alıyorum özellikle cracklı veya orjinal fark etmez eskiden hiç hata almazken şimdi 5 oyundan 4 ün de aynı hatayı vermeye başladı oyunu indiriyorum ilk açılışta açıyorum sorunsuzca oynuyorum oyundan çıktığımda 1 2 defa bu hatayı veriyor sonra daha hiç vermiyor rastlamadım pek. Kafasına göre biraz yapıyor gibi her oyunda olmuyor ama %90 hata alıyorsam %10 almıyorum o seviyede. Aynı şekilde oyun setuplarında bu hatayı resimlerden gördüğünüz gibi alıyorum bazı oyunları kuruyor bazılarını kuramıyor. Oyun içi öyle hata verdiğinde kapatıp yeniden açınca düzeliyor gibi bunlardan başka sorun yok.

2. Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi hataları alıyorum. Bu hatayı normal şekilde usb bellekler de almamız gerekirken ben bunu durmadan şu durumlardan alıyorum. Başta oyun kurarken bunu yapıyor bütün oyunlarda değil ama eskiden açtığı oyunlarıda yüklemeye çalıştığımda aynısını yapıyor oyundan oyuna farklılık gösteriyor cracklı orjinal fark etmez bozuk dosyası olmayan sağlam oyun kurulumunda bile aynısını yapıyor aynı şekilde kafasına estiği oyunları kuruyor kafasına esmediği oyunları kurmuyor. Ve misal bir oyunu rardan v.s filan çıkartmaya çalıştığımda bunu yapıyor orta boyutlu 5 10 15 30 gb lik çıkartmalarda bile bu G/Ç hatasını veriyor bütün çıkartma yollarını uygulamalarını denedim yine bir sonuç alamadım başka baya büyük dosyaları çıkartıyor sadece bu tür oyun kurulumlarında rardan çıkartmalı oyunlarda yapıyor.

Sonuç olarak benim kullandığım SSD mi bozuk yoksa ramlar da bir sıkıntımı var ? Temiz format bile geçirmiyor aynı hataları hep veriyor.

Ekli dosyalar

• 20220904_202340.jpg
    20220904_202340.jpg
    64.1 KB · Görüntüleme: 5
  • 20220904_202401.jpg
    20220904_202401.jpg
    84.1 KB · Görüntüleme: 6
  • 20220904_202429.jpg
    20220904_202429.jpg
    187.9 KB · Görüntüleme: 6

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Memtest86 ile bellek testi yapın. Ayrıca SSD diskinizin SMART bilgilerini kendi yazılımı varsa kendi yazılımından yoksa CrystalDiskInfo ile paylaşın.

KS

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
SSD testini yaptım fakat ram testini yapamıyorum elimde usb bellek v.s olmadığından. 5 6 yıllık laptopa bu SSD yi zamanında almıştım hızlandırsın diye çok abartmadım 300 500 gb almamıştım test sonucunda SSD ömrü bitmeye yaklaşmış mı ? yenimi almam gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    16.6 KB · Görüntüleme: 4

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SSD testini yaptım fakat ram testini yapamıyorum elimde usb bellek v.s olmadığından. 5 6 yıllık laptopa bu SSD yi zamanında almıştım hızlandırsın diye çok abartmadım 300 500 gb almamıştım test sonucunda SSD ömrü bitmeye yaklaşmış mı ? yenimi almam gerekiyor.
Ben CrystalDiskInfo değerini istemiştim sizden CrystalDiskMark değil. Ancak yazma değerinizde %39 dolulukta bile ciddi bir sorun var. Diskte sorun olma olasılığı yüksek.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri