Bilgisayardaki Mikrofon Ses Seviyesi Problemi

kaanersal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, ilginç bir sorunum var ve neredeyse 1 haftadır bununla uğraşıyorum. Masaüstü bir bilgisayara sahibim, anakartım Biostar B450MH ve ses kartım ALC887. Kasaya herhangi bir kulaklık taktığımda mikrofon ses seviyesi genellikle çok düşük oluyor. Üç tane farklı kulaklık denedim: Razer Blackshark V2X USB, Steelseries Arctis 1 ve Rampage Miracle. Arctis 1'i kendi Y Splitter'ı ile kasaya bağladım ve mikrofon ses seviyesi en düşük kulaklık buydu. Ses kaydettiğimde sadece bağırdığımda duyabiliyordum. Blackshark V2X'i USB ile bağladım ve yine aynı şekilde mikrofon ses seviyesi Arctis 1'den çok az daha yüksekti. Rampage kulaklığı USB ile bağladığımda ise ses diğerlerinden daha yüksekti ama yine de beklediğim seviyelerde değildi. Kulaklıkların ses seviyesiyle alakalı hiçbir problemim yok, mikrofon kalitesiyle alakalı da bir problemim yok fakat mikrofonların ses düzeyleri genellikle çok düşük. İnternet üzerindeki bütün çözümleri denedim. Ses kartı driverları, anakart chipset driverı, windows içi mikrofon ayarları vb. Win 11 kullanıyordum Win 10 a geçtim halen sorun devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri