Bilgisayarı açarken böyle bir hata alıyorum ?

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam 3100MHz yaptıktan sonra belirli başlı hatalar yaşamaya başladım. Forza Horizon 4'e girdiğimde oyun dondu ve beni oyundan attı. Az öncede forumda takılırken bilgisayar mavi ekran verdi ve reset attı :(
2nci kez mavi ekran verdi ve ekran git gel yapıp duruyordu bende geri 2933MH'z'e aldım. 3100MHz de kullanırken kasanın fanları da aç kapa yapıp duruyordu. Şimdilik 2933MH'z deyim ve sorun yok. Galiba enerji kısmını ayarlamadığım için sıkıntı çıkıyordu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ayarlarla ufak tefek oynanabilir. Platform yeni olduğunda B660 yongası ve işlemcileri her RAM ile düzgün çalışmıyor doğal olarak.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ayarlarla ufak tefek oynanabilir. Platform yeni olduğunda B660 yongası ve işlemcileri her RAM ile düzgün çalışmıyor doğal olarak.
İlerleyen zamanlarda yerine oturur umarım :D Peki ben OC yapsam ramlere vesaire ne olur hocam. Büyük ihtimale yine aynı hataları alırım değil mi ?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,000
İlerleyen zamanlarda yerine oturur umarım :D Peki ben OC yapsam ramlere vesaire ne olur hocam. Büyük ihtimale yine aynı hataları alırım değil mi ?

Aynı hatalardan ziyade sistem siyah ekranda kalır, sürekli verdiğiniz ayarlarda açmaya çalışır, 3-4 kere reset atar. En son default ayarlara çekip açar kapatıp açtığınızda. Ancak bazen de bios pilini çıkartıp resetlemek gerekebiliyor.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Kanalımda detaylı OC rehberi var , ordan ramın çipini öğrenme kısmını izle bire bir uygula ss al at sana timing vereyim dostum.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Kanalımda detaylı OC rehberi var , ordan ramın çipini öğrenme kısmını izle bire bir uygula ss al at sana timing vereyim dostum.
Videoyu birazdan izlerim hocam ama bu aralar hiç bu oc işlerine bulaşmak istemiyorum :D daha yeni dizdim sistemi ekran kartını da haftaya alıcam.Sıkıntı çıkmasından hiç hoşlanmıyorum ondan dolayı şimdilik 2933MHz de kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla kullandığım ramleri oc yaparak 3800MHz'yi gören insanlar var. Youtube kanalında denk gelmiştim. Galiba donanımarşivi bahsediyordu.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
OC için demedim 3200 MHz Cl 16 el ile ayar için dedim ben , sen bilirsin dostum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri