Bilgisayarım Açılmıyor, Sürekli Restart Atıyor.

sparky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, eve geldim dün hiç bir şey olmayan bilgisayar bugün yaklaşık 10 saniye kadar açık duruyor ve ardından mavi ekran verip restart atıyor. Ardından şu hataları veriyor; "MEMORY_MANAGEMENT", "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA", "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTİON", "0xc000021a". Güvenli modda açıyorum fakat internet vs. almıyor. Artık çıldıracağım. Lütfen yardımcı olun.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
şöyle bişey var
1. Windows Tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır uygulamasını açıyoruz.

2. Aç kısmına mdsched.exe yazıp, Enter tuşuna basıyoruz.

3. Windows Bellek Tanımlama adında bir uygulama penceresi açıldı.

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek işlemi hemen veya sonra başlatabilirsiniz.

• Şimdi yeniden başlat ve sorunları denetle (önerilir) seçeneğini seçerseniz, çalışan uygulamalar otomatik olarak kapatılarak Windows hemen yeniden başlatılır ve açılış sırasında Windows RAM testi yapılır
  • Sorunları, bilgisayar sonraki başlatmamda denetle seçeneği ile, bilgisayarı yeniden başlattığınız ilk seferde açılış esnasında Windows RAM testi yapılır.
  • bir dene sonra diğer hataı araştırayım

Oonurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Nasıl hocam anlayamadım?

Hocam lütfen yardımcı olun
hocam mavi ekranda aldığınız sorunun koduna ait çözüm önerisi microsoft tarafından incelenmiş sayfadaki yöntemleri deneyerek belki çözüme kavuşabilirsiniz
(0xc000021a) hata kodunuz bu bunu veya bunun gibi hata kodlarıyla karşılaştığınızda internetten arma yaparak çözüme veya gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA", "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTİON", "0xc000021a​

sistem dosyaları hatası olarak sınıflandırılmış format atmak bu aşamada işe yarayabilir
windows iso unu windows un kendi sayfasından indir lite hafif gibi bir çok windows var onları indirme

KS

sparky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam ramleri sökmeye çalışmıştım ama öyle bir güç uygulamadim sadece tırnaklarını açtım ve hafifçe çektim güç uygulamadim yani, şuan görüntü gelmiyor dram ve CPU ışığı yanıyor.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
o zaman başka bir psu ile dene herşey normalse psu normal değildir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri