Bilgisayarım Açılmıyor

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar herkese, yaklaşık 2 haftadır bilgisayarımi evde olmadığım için kullanmiyorum en son kapattıgim haliyle duruyordu. Dün akşam açıyim dedim fakat hiç tepki yok. En ufak haraketlenme olmuyor, açılmıyor sebebi nedir. Çözümlerinizi bekliyorum teşekkürler herkese.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Kasa içini açıp yanık kokusu var mı? yok mu? kontrol eder mısınız? Lütfen 2 Haftadır evde yokmuşsunuz belki Elektrik gidip gelme sebebi ile güç kaynağı yanmış olabilir..

KS

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasa içini açıp yanık kokusu var mı? yok mu? kontrol eder mısınız? Lütfen 2 Haftadır evde yokmuşsunuz belki Elektrik gidip gelme sebebi ile güç kaynağı yanmış olabilir..
Yanik kokusu yok hayır

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Güç kaynağı çalışıp çalışmadığını anlamak için kısa devre yapmak ne kadar sağlıklı olur acaba yöneticiler görüp yazsa minnettar olurum.

KS

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
KS

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Güç kaynağı çalışıp çalışmadığını anlamak için kısa devre yapmak ne kadar sağlıklı olur acaba yöneticiler görüp yazsa minnettar olurum.
Evet bende ilgine teşekkür ediyorum, destek verirseniz çok sevinirim.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,751
Ayni prize monitör hoparlör vs. bağlı uzatma ile hepsi çalışıyor bir problem yok, sorun bence kablo priz ile alakalı değil statik elektrik falan mı birikti acaba anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama net şekilde bilmiyorum
Prizde sorun yok diyorsanız bu durumda ilk şüphelendiğim bileşen PSU'dur. Mümkünse başka PSU ile deneyin.

KS

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Prizde sorun yok diyorsanız bu durumda ilk şüphelendiğim bileşen PSU'dur. Mümkünse başka PSU ile deneyin.
Teşekkür ederim sağolun, deniyecegim
kasanın ön panel kablolarını iyi bakın bi çıkarın sonra tekrar takın onlarda olmuyorsa
büyük ihtimalle psudan kaynaklıdır
Uzay sistem denicem ama kasayı indirmeden önce sorayım dedim belki daha pratik şekilde çözebiliriz diye, onlarida kontrol edip öyle uzay sistem denerim. Teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri