Bilgisayarım Açılmıyor.

Monosoul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar az önce oyun oynarken bilgisayarımın performansının düştüğünü fark ettim ve kasamı temizleme zamanı geldi dedim. Fön makinasının en düşük ayarı ile içine biraz hava üfledim. Fanları vs temizlemek için. Daha sonra yeniden başlatmak istedim. Güç tuşuna bastığımda kasa çalışıyor, bütün fanlar dönüyor ancak ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye mouse vs güç alıyor. Herhangi bi pin vs dokunmadım sadece hava üfledim. Dediğim gibi kasa çalışıyor ancak fanlar dışında hiçbir şey çalışmıyor.

Nikazo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartının fanları da dönüyor mu? Power supplydan kabloyu çıkartıp biraz bekle istersen belki statik birikmiştir anakartta

Aureo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ramleri söküp çalıştırmayı denermisiniz daha sonra takıp tekrar çalıştırın

Sistemin güç kablosunu çıkartıp açma tuşuna bir kaç defa basarsanız statik elektriği boşaltmış olacaksınız yüksek ihtimalle bu şekilde çözülür.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Arkadaşlar az önce oyun oynarken bilgisayarımın performansının düştüğünü fark ettim ve kasamı temizleme zamanı geldi dedim. Fön makinasının en düşük ayarı ile içine biraz hava üfledim. Fanları vs temizlemek için. Daha sonra yeniden başlatmak istedim. Güç tuşuna bastığımda kasa çalışıyor, bütün fanlar dönüyor ancak ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye mouse vs güç alıyor. Herhangi bi pin vs dokunmadım sadece hava üfledim. Dediğim gibi kasa çalışıyor ancak fanlar dışında hiçbir şey çalışmıyor.
psudan kablo cek yap yap elektrk birikmis olablr

KS

Monosoul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Sistemin güç kablosunu çıkartıp açma tuşuna bir kaç defa basarsanız statik elektriği boşaltmış olacaksınız yüksek ihtimalle bu şekilde çözülü

Sistemin güç kablosunu çıkartıp açma tuşuna bir kaç defa basarsanız statik elektriği boşaltmış olacaksınız yüksek ihtimalle bu şekilde çözülür.
statik elektrik kısmını yaptım. kablosuz çalıştırdım ve dediğiniz gibi elektrik attı gibi bi şey oldu. ramleri çıkartıp çalıştırdım ancak hala çalışmıyor.

statik elektrik kısmını yaptım. kablosuz çalıştırdım ve dediğiniz gibi elektrik attı gibi bi şey oldu. ramleri çıkartıp çalıştırdım ancak hala çalışmıyor.
ramleri takıp tekrar çalıştırdır ve düzeldi hocam. teşekkürler. ilk başta dediğinizi anlamamışım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri