Yardım Bilgisayarım Çok Kasıyor Sebebi Nedir Nasıl Düzeltilir?

ULTRASLAN1905

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bilgisayarı toplayali 2 hafta oldu kasmalar ve donmalar başladı win 10 pro kullanıyorum herşey güncel olmasina rağmen bilgisayar açılmasından tut Chromeda gezinirken oyun oynarken bile kasiyor farede arada sırada takılıyor sebebi nedir nasıl düzelir?
Benim sistem:
Anakart:Asus Tuf Gaming B550M-E Wifi
•İşlemci: Ryzen 5600x
•İşlemci soğutucu: id cooling SE 214 XT ARGB 4pin pwm 120mm
•Ekran kartı:AsRock AMD Radeon RX5600 XT Challenger D OC 6GB 192Bit GDDR6
•Ram:Fury Beast Rgb 16 GB DDR4 3200 MHz CL16
•SSD:Samsun Evo 870 1TB
•kasa:Cooler Master TD500 V2 Mesh Kasa
•Monitör:Asus VP249QGR 144HZ
Şimdiden teşekkürler.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,157
Merhaba,

Görev yöneticinden başlata gelip kullanmadığınız bazı programları devre dışı bırakın, Lütfen.

Disk birleştirme ve disk temizlemeye özen gösterin. bunun bilgisayarı artısı olacaktır.

Windows 10'da bilgisayarı tarama yapın, Lütfen. 2 günlük bile olsa bazı indirilen sitelerde virüs girme olasılığı yüksek. Eğer tarama yaptık dan sonra bir şey bulmasa detaylı olarak CMD üzerinden bir tarama yapın onu yapmak içinde de;

CMD yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu girin;

sfc /scannow (Bozuk dosya veya bozuk dosyaları gösterir )

KS

ULTRASLAN1905

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba,

Görev yöneticinden başlata gelip kullanmadığınız bazı programları devre dışı bırakın, Lütfen.

Disk birleştirme ve disk temizlemeye özen gösterin. bunun bilgisayarı artısı olacaktır.

Windows 10'da bilgisayarı tarama yapın, Lütfen. 2 günlük bile olsa bazı indirilen sitelerde virüs girme olasılığı yüksek. Eğer tarama yaptık dan sonra bir şey bulmasa detaylı olarak CMD üzerinden bir tarama yapın onu yapmak içinde de;

CMD yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu girin;

sfc /scannow (Bozuk dosya veya bozuk dosyaları gösterir )
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için iyi akşamlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri