Yardım Bilgisayarım Durduk Yere Kapanmakta

efeasjsk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayarımda normal sıradan isler veya oyunlar oynarken bir anda ekran mouse klavye kapanıyor fakat kasa calismaya devam ediyor bunun sebebi nedir? Ne denediysem olumlu bir sonuç alamadık bildiğiniz birşeyler varsa sizlere danışmak istiyorum.

Enes Şimşek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Bilgisayarımda normal sıradan isler veya oyunlar oynarken bir anda ekran mouse klavye kapanıyor fakat kasa calismaya devam ediyor bunun sebebi nedir? Ne denediysem olumlu bir sonuç alamadık bildiğiniz birşeyler varsa sizlere danışmak istiyorum.
valla aynısı bendede vardı windows butonuna sağ tıkla güç seçenekleri de ek güç ayarlarına tıkla güç tasarrufuna aldım gitti

Enes Şimşek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Oldu teşekkür ederim uzun zamandır aradığım cevabı sizin sayenizde buldum
bide şey var googleye quick cpu yazın indirin hem performansınız iyi olsun hemde bu sorun gitsin indirdikten sonra kurun sonra aşşada gördüğünüz core parking index ve yanındakileri 100 çek ve üsteki performans yerini nihai performansa getirin pc oyunlarda daha performans alcak

bunun gibi hocam nihai performans yoksa geri dönüş yapın anlatim nası yapılacagını

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-04-24 183356.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-24 183356.png
    75.6 KB · Görüntüleme: 9

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Önce furmark testi başlat min 15dk sıcaklık değerlerini at. Sonra prime 95 yap 10dk. onunda sıcaklık değerlerini at. En son olarak bu ikisini birlikte açıp sıcaklıklarını at.

KS

efeasjsk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bide şey var googleye quick cpu yazın indirin hem performansınız iyi olsun hemde bu sorun gitsin indirdikten sonra kurun sonra aşşada gördüğünüz core parking index ve yanındakileri 100 çek ve üsteki performans yerini nihai performansa getirin pc oyunlarda daha performans alcak

bunun gibi hocam nihai performans yoksa geri dönüş yapın anlatim nası yapılacagını
Benim ekran kartım msi gtx 1050 ti onun driveni kullaniyorum ordada fanlari felan 100 yapabiliyoruz aynı işlevi görüyor sanırım

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
fanı fullersen kartın fan ömrü zaten kısa sürede biter mantıklı birşey değil. Şöyle düşün normal seviye bir kart 65 70 derecelerde iken neden fanı yüzde yüz yapıp sıcaklığı düşürmüyor da yüzde 20 30larda oto. bir şekilde geziyor?

Enes Şimşek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Benim ekran kartım msi gtx 1050 ti onun driveni kullaniyorum ordada fanlari felan 100 yapabiliyoruz aynı işlevi görüyor sanırım
benim dediğim o deil işlemcinin 4 çekirdek varsa 4 tanesinide hazırda bekletmesi hazırda beklemyince yük biniyo ve açılırken fps düşürüyo
fanı fullersen kartın fan ömrü zaten kısa sürede biter mantıklı birşey değil. Şöyle düşün normal seviye bir kart 65 70 derecelerde iken neden fanı yüzde yüz yapıp sıcaklığı düşürmüyor da yüzde 20 30larda oto. bir şekilde geziyor?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri