Yardım Bilgisayarım Grafik Kartı Hatası Verdi

raijinyae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar,

Bilgisayarım Nitro 5 AN515-58, 1tb alan ve 8gb bellekli, RTX 4050, güncelleştirilmiş intel i5 versiyonlu. Normalde oyun oynarken hiç bir sorun yaşamamıştım şu ana kadar, fakat bugün sabah uyandığımda şu uyarıyı aldım, oyunları açarken yavaş açıyor eskiden hiç sorun yaşamazdım baya takılıyor.

Sorunu ne ve nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-08-30 135517.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-30 135517.png
    9.8 KB · Görüntüleme: 13
Moderatörün son düzenlenenleri:

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
experience yükle bi eksik bir şey varsa tamamlasın acaba yanlışlıkla bir şeyimi sildin

KS

raijinyae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
driver güncellemesi yaptınmı
aygıt yöneticisinden güncellemeye tıkladım ama windows güncel olduğunu söyledi ekran kartımın
experience yükle bi eksik bir şey varsa tamamlasın acaba yanlışlıkla bir şeyimi sildin
ya sildiğimi sanmıyorum açıkcası uyandım oynadığım bir oyun olan honkai star rail i güncelledim oynarken oyun kapandı ve bu hatayı verdi ondan beri bilgisayarın kendisi de yavaşladı biraz anlamadım, ve experience ne oluyor nasıl indirebilirim pek bilgim yok bu konularda da

KS

raijinyae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
-
Bilgisayar güncelleme yapmadan önce çok ağırlaşmıştı bildirim çubuğunu falan yavaş açıyordu , şu an normal güncelleme yaptı(ekran kartıyla alakalı değil sanırım windows güncellemesiydi) ve sorun düzelmiş gibi görünüyor şu an? Neden olduğunu bilen ya da şu an bir şey yapmam gerekiyorsa söyleyebilir misiniz? Kafam karıştı

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
-
Bilgisayar güncelleme yapmadan önce çok ağırlaşmıştı bildirim çubuğunu falan yavaş açıyordu , şu an normal güncelleme yaptı(ekran kartıyla alakalı değil sanırım windows güncellemesiydi) ve sorun düzelmiş gibi görünüyor şu an? Neden olduğunu bilen ya da şu an bir şey yapmam gerekiyorsa söyleyebilir misiniz? Kafam karıştı
Siz Geforce Experience programını kurun. Ordan her ay gelen güncellemeleri yapmanız performans için önemli.

bado

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Tamamen sürücü hatası ile ilgili gibi duruyor ilk izlenim olarak. Ekran kartı ile ilgili tüm sürücüleri kaldırıp yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsin.
Sorun hala devem ediyorsa Anakart'ın Bios güncellmesi varsa yapabilirsin bazen sorunları çözebilir bu tarz işlemler
Hala devam ediyorsa bilgisayara temiz windows kurulumu yapmayı denyebilirsin.

Ek olarak kuzenim'de de RTX 4060 Asus dual var ve RX580'nin çatır çatır oynattığı Pubg mobile oyununda Droplara neden oluyor, 4000 serilerinde bir driver sıkıntısı varmış gibi geliyor bana, ileride düzelebilir

KS

raijinyae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tamamen sürücü hatası ile ilgili gibi duruyor ilk izlenim olarak. Ekran kartı ile ilgili tüm sürücüleri kaldırıp yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsin.
Sorun hala devem ediyorsa Anakart'ın Bios güncellmesi varsa yapabilirsin bazen sorunları çözebilir bu tarz işlemler
Hala devam ediyorsa bilgisayara temiz windows kurulumu yapmayı denyebilirsin.

Ek olarak kuzenim'de de RTX 4060 Asus dual var ve RX580'nin çatır çatır oynattığı Pubg mobile oyununda Droplara neden oluyor, 4000 serilerinde bir driver sıkıntısı varmış gibi geliyor bana, ileride düzelebilir
Sorun bilgisayar windows güncellemesi yaptıktan sonra düzeldi şu an bir sorun yaşamıyorum, geforce experience indirip game ready'i güncelledim yorumlarda dedikleri için. Ekran kartı ile ilgili sürücüleri kaldırıp nasıl indireceğimi bilmiyorum ama umarım daha bir sorun yaşamam

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,100
Sorun bilgisayar windows güncellemesi yaptıktan sonra düzeldi şu an bir sorun yaşamıyorum, geforce experience indirip game ready'i güncelledim yorumlarda dedikleri için. Ekran kartı ile ilgili sürücüleri kaldırıp nasıl indireceğimi bilmiyorum ama umarım daha bir sorun yaşamam
Ddu indir kaldir suruculeri geri yukle

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri