Çözüldü Bilgisayarım her açıldığında CMD'nin bir komutu başlatmasını istiyorum.Nasıl yapabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Bilgisayarım her açıldığında şu komutu yazmazsam hep %90 %100 cpu kullanımı oluyor ve kullanan işlemi görüyorsunuz VMI Provider Host. Olay günlüklerinden bakınca da ikinci fotoğraftakileri görebilirsiniz
1661523685495.png
1661523732993.png
1661523741047.png

bunu çözebilen komut : powercfg -setacvalueindex scheme_current sub_processor 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad 0 powercfg -setactive scheme_current
fakat keşke kalıcı bir çözüm olsa bilen var mı bu komutu yazmadan da çözebilsem hep öyle kalsa ? Ya da bilen yoksa ben bu komutu cmd ye yazıyorum ya onu artık .bat dosyası olarak mı ne olarak bilmiyorum ama bir şekilde kaydetsem bilgisayar her açıldığında otomatik bu komut girilse ben uğraşmasam bunu nasıl yapabilirim ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bir bat dosyasıyla halledebilirsiniz. Not defteri açın ve @echo off ile exit kodları arasına alt altta 3 satır olacak şekilde sizin kodu aralarına yazın ve dosya türünü tüm dosyalar yapıp dosya adı sonuna .BAT yazıp kaydedin. Oluşan dosyayı C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp ve C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup bu klasöre atın.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Bir bat dosyasıyla halledebilirsiniz. Not defteri açın ve @echo off ile exit kodları arasına alt altta 3 satır olacak şekilde sizin kodu aralarına yazın ve dosya türünü tüm dosyalar yapıp dosya adı sonuna .BAT yazıp kaydedin. Oluşan dosyayı C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp ve C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup bu klasöre atın.
bu sorunu çözüyor dediğim kodu incelese bilen kişiler bu kodun ne işe yaradığını anlasa sorunumun ne olduğu bulunduğu için kalıcı çözüm bulunabilir mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
MSI Center odaklı sorun var görünüyor. Birde Görev Yöneticisi > Ayrıntılar sekmesinden listeyi PID sıralamasına alın ve hatanızdaki 9880 adlı ID hangi uygulamaya ait bakıp paylaşın.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Sizin mesajınızı okumadan önce internette yaptığım araştırmayla aynı sonuca vardım tam 3 farklı PID uygulaması var hata veren ve ne hikmetse üçü de MSI Center uygulamasıymış :ROFLMAO:
1661533326074.png
Bu özelliği kaldırdığım an %99 dan %23 e düştü CPU kullanımı.
İkinci fotoğraftaki gibi bir kullanım oranı sizce doğru olan mı yoksa daha da düşmesi gerekli mi ? eğer öyle ise direk MSI Centerı kaldıracağım çünkü
1661533378503.png

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
mesela şuan MSI True Coloru açtım ve direk %99 oldu ne kadar garip bir sorun MSI uygulaması kullanamıyorum resmen

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
MSI Centerı kaldırdım an itibariyle.Bilgisayara restart attıktan sonra olay günlüğünden tekrar bakacağım sorun veren uygulama var mı diye

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Sizin mesajınızı okumadan önce internette yaptığım araştırmayla aynı sonuca vardım tam 3 farklı PID uygulaması var hata veren ve ne hikmetse üçü de MSI Center uygulamasıymış :ROFLMAO:Ekli dosyayı görüntüle 5313 Bu özelliği kaldırdığım an %99 dan %23 e düştü CPU kullanımı.
İkinci fotoğraftaki gibi bir kullanım oranı sizce doğru olan mı yoksa daha da düşmesi gerekli mi ? eğer öyle ise direk MSI Centerı kaldıracağım çünkü
mesela şuan MSI True Coloru açtım ve direk %99 oldu ne kadar garip bir sorun MSI uygulaması kullanamıyorum resmen
Benzer sorunu ben de yakın zamanda yaşamıştım. Gerçekten de uygulama ile alakalı.
Uygulamayı kaldırınca sorun çözülüyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Operayı da kapattım yeniden başlattığımda ve CPU Kullanımı %2 :) Sorun çözüldü yani keşke konu başlığını

WMI Provider Host Yüksek CPU Kullanımı​

yapsaymışım gelenler de yararlanırdı :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ben direkt konu başlığıdan çözüm önerdim :) içeriği okumadım. Okuyunca, her şey oturdu ve netleşti ve ona göre çözüm önerdim. İlk önerim yoksa o olurdu.

Çözüldüğüne sevindim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri