Bilgisayarım Kapanıyor Ancak Ekran Kartımın Fanları En Son Hızda Çalışmaya Başlıyor

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamun aleykum forumcu kardeşlerim. Bilgisayarım ilk açtığım zaman yaklaşık 5-10 dk kadar çalıştıktan sonra kapanıyor. Bir anda ekran kartının fanları son hızında çalışmaya başlıyor ve reset atmaya çalışsanda atılmıyor. Oyun da oynamıyorum. Tamamen kapatma tuşu ile kapatıp tekrar açarsam normal çalışmaya dönüyor. Kapanmıyor. Aygıt yöneticisinden baktığım zaman güncelleme görünüyordu yeni güncellemelerini indirdim yükledim ancak sorun ortadan kalkmadı. Microsoft Windows (KB5022845) için güvenlik güncelleştirmesi paketi yüklenmiş ilk sorun olduğu zamanki tarihte onu da kaldırıyorum ancak yine geliyor. Güncellemeyi kapatmama rağmen geri geliyor ona da anlam veremedim. Bazen bu tip güncellemeler yapıyor diye kaldırmak istiyorum ancak kurtulmak imkansız. Çözümünüz varsa paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkür ederim şimdiden.

Sistem: Win11 Pro

AMD Ryzen 5 5500
Asus Tuf AMD Radeon RX 5700 XT
MSI B450M-A PRO MAX AMD B450 1866-4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX
16 GB RAM 3200
PSU 600w

Son düzenleme:

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,635
Selamun aleykum forumcu kardeşlerim. Bilgisayarım ilk açtığım zaman yaklaşık 5-10 dk kadar çalıştıktan sonra kapanıyor. Bir anda ekran kartının fanları son hızında çalışmaya başlıyor ve reset atmaya çalışsanda atılmıyor. Oyun da oynamıyorum. Tamamen kapatma tuşu ile kapatıp tekrar açarsam normal çalışmaya dönüyor. Kapanmıyor. Aygıt yöneticisinden baktığım zaman güncelleme görünüyordu yeni güncellemelerini indirdim yükledim ancak sorun ortadan kalkmadı. Microsoft Windows (KB5022845) için güvenlik güncelleştirmesi paketi yüklenmiş ilk sorun olduğu zamanki tarihte onu da kaldırıyorum ancak yine geliyor. Güncellemeyi kapatmama rağmen geri geliyor ona da anlam veremedim. Bazen bu tip güncellemeler yapıyor diye kaldırmak istiyorum ancak kurtulmak imkansız. Çözümünüz varsa paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkür ederim şimdiden.

Sistem: Win11 Pro

AMD Ryzen 5 5500
Asus Tuf AMD Radeon RX 5700 XT
MSI B450M-A PRO MAX AMD B450 1866-4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX
16 GB RAM 3200
PSU 600w
video kaydı alabilirmisiniz

Bytar42

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynı problem bende de var çözüm bulabildiniz mi

KS

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
çözüm yok. maselef bulamadım. ilk açılışta kapanıp açılıyordu ekran kartına bakım yaptım şimdi blender vs açınca kapatıyor. oyun oynamadığım için oyunlarda durum ne olur bilemiyorum. win11 kullanıyorum belki de o yüzden bu hata devam ediyor. ilk zamanlar yoktu bu problem. çözüm bulursanız buraya yazarsanız sevinirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri