Bilgisayarım Kendi Kendine Sürekli Kapanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tugal14527

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar

Benim bilgisayarım sürekli kendi kendine kapanıyor bende donanımsal bir sıkıntı sandım tüm testleri denedim yük altına soktum fakat kapanmadı kendi kafasına göre kapanması çok sinir bozucu windows kaynaklı bir sorun olabilir mi yani yazılımsal ? format atsam düzelir mi ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Windows kaynaklı olma ihtimali var. Yeni sürüm windows ile format atmak sorununuzu çözebilir. Fakat bundan önce BIOS'u ve sürücüleri güncellemeyi denemelisiniz.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Yük altına girince mi kapanıyor yoksa standart haldeyken de mi?

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Anakart üzerindekigüç fişlerinin tam oturduğuna emin olun. Kabloları ve usb yuvalarını kısa devreye karşı kontrol edin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bu ara sanırım bu tarz bir sorun genel olarak belli bir kitlede var. Şanssızlık şu ki bende de sanırım PSU odaklı bir sıkıntısı var. Aynı şeyi yaşıyorum. Testleri yaptım, voltaj kanalları ve yük vs. gibi şeylerden kaldı sistem. PSU olma ihtimali %90 gibi duruyor. Biraz daha zaman vereceğim bakalım yine aynı sorunu çıkartırsa 8-9 yıllık PSU 'nun artık yenileme zamanı gelmiş gibi duruyor.

Sizin için sorun PSU değil gibi dursa da size tavsiyem OCCT ile POWER testine sokmanız sistemi. Bu aşamada HWInfo yazılımıyla, anakart, CPU ve GPU için 12V kanallarından en az 11.5V verilip verilmediğini kontrol edin. 12V sınırında dolaşması gerekir sorunsuz bir PSU ürününün.

KS

tugal14527

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu ara sanırım bu tarz bir sorun genel olarak belli bir kitlede var. Şanssızlık şu ki bende de sanırım PSU odaklı bir sıkıntısı var. Aynı şeyi yaşıyorum. Testleri yaptım, voltaj kanalları ve yük vs. gibi şeylerden kaldı sistem. PSU olma ihtimali %90 gibi duruyor. Biraz daha zaman vereceğim bakalım yine aynı sorunu çıkartırsa 8-9 yıllık PSU 'nun artık yenileme zamanı gelmiş gibi duruyor.

Sizin için sorun PSU değil gibi dursa da size tavsiyem OCCT ile POWER testine sokmanız sistemi. Bu aşamada HWInfo yazılımıyla, anakart, CPU ve GPU için 12V kanallarından en az 11.5V verilip verilmediğini kontrol edin. 12V sınırında dolaşması gerekir sorunsuz bir PSU ürününün.
Test i gecti kafasina gore kapaniyor

KS

tugal14527

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows kaynaklı olma ihtimali var. Yeni sürüm windows ile format atmak sorununuzu çözebilir. Fakat bundan önce BIOS'u ve sürücüleri güncellemeyi denemelisiniz.
Bugun format aticam ama bios u güncellerken pc kapanirsa ne olur bilmiyorum

Exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
37
Windowsun içinde olan kendin kendine bazen kapatma veya yeniden başlatma gibi ayarlar açık oluyor onlara baktınız mı

Mev1oz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Selamlar

Benim bilgisayarım sürekli kendi kendine kapanıyor bende donanımsal bir sıkıntı sandım tüm testleri denedim yük altına soktum fakat kapanmadı kendi kafasına göre kapanması çok sinir bozucu windows kaynaklı bir sorun olabilir mi yani yazılımsal ? format atsam düzelir mi ?
Driver çakışması olabilir veya AMD ekran kartı kullanıyorsanız hdmı çeviriciyi çıkartın -tabii kullanıyorsanız-. Bende de aynı sorun vardı format felan attım düzelmedi sorun çeviricinin ekran kartından güç çekmesindenmiş.

KS

tugal14527

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Driver çakışması olabilir veya AMD ekran kartı kullanıyorsanız hdmı çeviriciyi çıkartın -tabii kullanıyorsanız-. Bende de aynı sorun vardı format felan attım düzelmedi sorun çeviricinin ekran kartından güç çekmesindenmiş.
evet çevirici kullanıyorum da önceden olmuyordu neden şimdi oldu

KS

tugal14527

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bide 2 gün önce tamamen gitti bir süre açılmadı bugün format attım format attığımdan beridir kapanmadı inşallah kapanmaz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Forum kurallarımız gereği benzer ve güncel bir konusuz varsa açık oradan sorunuzu sorun.

Diğer konunuz aktif olduğundan aynı konu olduğundan bu konuyu kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri