Bilgisayarım ne kadar eder?

gariban31

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Pc hocası youtube videosuyla 9.999TL Bütçeli RX 6600 Sistem satın almıştım. Bazı özel sebeplerden dolayı satmam gerekiyor ama 2. el piyasasına çok hakim değilim. Önce parça parça sonrasında ise toplu bi fiyat söyleyebilecek var mı? Özellikleri aşağıya bırakıyorum. Ürünlerin hepsi 3 aylık garantisi var. ekran kartıyla sadece Bf5 oynandı.

• İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
• Anakart: ASUS Prime B450M-AII
• Ekran Kartı: ASUS RX 6600 DUAL
• RAM: Kingston Fury Beast 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
• Depolama: Kinston A2000 NVMe M.2
• Güç Kaynağı: ASUS TUF Gaming 650W 80+ Bronze
• Kasa: ASUS TUF GT301

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,848
Yalnız o ekran kartının sıfırı şu an da 9k ya bulunabiliyor. Parça parça satarsan aslında daha iyi olabilir. Toplamda 12-13k gibi bir fiyata okutursun hepsini.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cvp: Bilgisayarım ne kadar eder?

2. El piyasasına bakarsanız sadece ekran kartını 8K civarında satabilirsiniz. İslemcininde 2. El fiyatı 2K civarında.

3K civarında diğerleri satılabilir.

KS

gariban31

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Bilgisayarım ne kadar eder?

ugur.gozaydin' Alıntı:
2. El piyasasına bakarsanız sadece ekran kartını 8K civarında satabilirsiniz. İslemcininde 2. El fiyatı 2K civarında.

3K civarında diğerleri satılabilir.

abi sisteme çok kanım ısınmadı darboğaz da oluyor. Tok satıcıyım zaten yeni bi sistem denk getirirsem üst segmente geçicem. parça parça satabilirim yanıt için teşekkürler

Pcüstadı77' Alıntı:
Yalnız o ekran kartının sıfırı şu an da 9k ya bulunabiliyor. Parça parça satarsan aslında daha iyi olabilir. Toplamda 12-13k gibi bir fiyata okutursun hepsini.

şansıma miningcilerin japonyadan aldığı kartla aynı. ama benimki asus marka 1 k zıplatır diye düşünüyorum fiyatı. Biz pc alacağımız zaman kimse ölü fiyata satmıyor ben de tok satıcıyım bakalım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Dünyada ki yonga krizi pandemi üzerine birde mining derken fiyatlar PC bilesenlerinde iyice arttı o yüzden tek tek satmak daha mantıklı özellikle ekran kattı guncelse.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219

Merhabalar,

Sistemin en aşağı 12k eder diye düşünüyorum. Eski değil parçalar ve kasa parçaları yormadığını düşünürsek kimseye uzun yıllar problem çıkaracağını sanmıyorum. Yalnız bir yorumun dikkatimi çekti. Arkadaşa pc toplamayı düşünüyoruz senin sistemle hemen hemen aynı sadece markalar değişik. Sen darboğaz olduğunu söylüyorsun. Sistem fena durmuyor aslında bu konuyu açabilir misin veya bir tavsiyen var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Bu sistemde darboğaz olmaz. İşlemci çekirdek gücü Ryzen 3000 serisinde çok çok iyi olmadığından en fazla az fps alınır hepsi bu ki darboğaz denmiyor buna.

KS

gariban31

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Bilgisayarım ne kadar eder?

Kerimhan' Alıntı:
Merhabalar,

Sistemin en aşağı 12k eder diye düşünüyorum. Eski değil parçalar ve kasa parçaları yormadığını düşünürsek kimseye uzun yıllar problem çıkaracağını sanmıyorum. Yalnız bir yorumun dikkatimi çekti. Arkadaşa pc toplamayı düşünüyoruz senin sistemle hemen hemen aynı sadece markalar değişik. Sen darboğaz olduğunu söylüyorsun. Sistem fena durmuyor aslında bu konuyu açabilir misin veya bir tavsiyen var mı?

oc yapmayı bilmiyorum ama amd sistemlerde bence sıvı soğutma şart gibi duruyor. Çoğu oyunda optimizasyon problemi yaşıyorum. Gerçekten gtx ve inteli aşırı özledim kendi görüşüm bu

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu sistemde darboğaz olmaz. İşlemci çekirdek gücü Ryzen 3000 serisinde çok çok iyi olmadığından en fazla az fps alınır hepsi bu ki darboğaz denmiyor buna.

yalan söylemiyorum hocam oluyor işte fpsin 30 a da düştüğü oluyor akıcı değil tamamen donuk şekilde takıla takıla yer yer mekan değiştirince sistemin render ağırlıklı sahnelerinde ani 60 70 fps düşürleri oluyor windows yeniledik ekran kartını kontrol ettik sıkıntı yok belki ssd de problem vardır diyeceğim ama bf5 de normal 150 fps alıyorum stabil problem olmuyor. belki de anakart sorunludur emin değiliö

ugur.gozaydin' Alıntı:

veriler yalan söylemez ekran kartı kullanımı da %80 lerde işlemci de aynı şekilde tam güç çalışmıyor

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Çoklu çekirdek gerektirmeyen , ya da rekabetçi oyunlarda  orta üst düzey sistemlerin tamamı darboğaza girer. Örneğin Valorant , LOL bu tarz oyunlarda yüzde 40-50 nin üstüne çıkmıyordur ekran kartı kullanımınız. Ya da işlemci bazlı çalışan oyunlar da keza bu şekilde ilerler. Darboğaz yaşadığınız oyunlar nelerdir? Optimizasyon problemi yaşanması olağan o konuda Nvidia'nın hakkı ödenmez.

2. el fiyatları hakkında bir fikrim yok onun için yorum yapamayacağım , umarım umduğunuz fiyata sisteminizi satabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
gariban31' Alıntı:
Kerimhan' Alıntı:
Merhabalar,

oc yapmayı bilmiyorum ama amd sistemlerde bence sıvı soğutma şart gibi duruyor. Çoğu oyunda optimizasyon problemi yaşıyorum. Gerçekten gtx ve inteli aşırı özledim kendi görüşüm bu

ugur.gozaydin' Alıntı:

yalan söylemiyorum hocam oluyor işte fpsin 30 a da düştüğü oluyor akıcı değil tamamen donuk şekilde takıla takıla yer yer mekan değiştirince sistemin render ağırlıklı sahnelerinde ani 60 70 fps düşürleri oluyor windows yeniledik ekran kartını kontrol ettik sıkıntı yok belki ssd de problem vardır diyeceğim ama bf5 de normal 150 fps alıyorum stabil problem olmuyor. belki de anakart sorunludur emin değiliö

ugur.gozaydin' Alıntı:

veriler yalan söylemez ekran kartı kullanımı da %80 lerde işlemci de aynı şekilde tam güç çalışmıyor

CPU kullanımı zaten düşük olması gerekir. GPU kullanımı düşük ama CPU kullanımı %95 üzerinde geziyorsa bu işlemci yetersiz geliyor ve tam güçte çalışıyor ve GPU birimine yetişemiyor demektir ki buda darboğaz var demek. Sizde durum böyle değil yazdıklarınıza göre. Yani veriler yalan söylemiyor ama siz yanlış değerlendiriyorsunuz gibi görünüyor yazdıklarınızdan yola çıkarsak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri