Bilgisayarım Yeni Geldi SSD Doğru Yere Takılmış Mı??

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,

Yukarı da ki slota takılması gerekmiyor muydu anakartim Asus prime H610M-E.

Ekli dosyalar

• IMG_20220629_124308.jpg
    IMG_20220629_124308.jpg
    6.1 MB · Görüntüleme: 19
Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Yukarı da ki slota takılması gerekmiyor muydu anakartim Asus prime H610M-E.
Anakartınızda 2 adet M.2 soketi var. Birisi işlemci altında ekran kartı soketi üzerinde diğeri bu taktığınız yer. Üst sokete takmanızı tavsiye ediyorum. Şuan ki takılı soket PCIe 3.0 x2 hızındayken üst soket PCIe 3.0 x4 hızında. Şuan ki taktığınız sokette kalırsa hız kaybı olacak.

Ekran Alıntısı.PNG

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Anakartınızda 2 adet M.2 soketi var. Birisi işlemci altında ekran kartı soketi üzerinde diğeri bu taktığınız yer. Üst sokete takmanızı tavsiye ediyorum. Şuan ki takılı soket PCIe 3.0 x2 hızındayken üst soket PCIe 3.0 x4 hızında. Şuan ki taktığınız sokette kalırsa hız kaybı olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 2547
SSD'imi yanlıs göndermişler uğur bey...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
SSD'imi yanlıs göndermişler uğur bey...
Hayır siz yazdıklarımı okumadınız mı? Anakart üzerinden 2 adet M.2 soketiniz var ama ikisi aynı hıza sahip değil. İşlemci altındaki ekran kartı soketi üzerindeki M.2 yuvası hızlı olan. Oraya takmanız gerekiyor. M.2 diskiniz PCIe 3.0 x4 hızında bir disk ama siz anakartınızdaki şuan takılı olan yerde kullanırsanız o yuvanın hızı PCIe 3.0 x2 hızında. Buda diskin hızını tam anlamıyla kullanamayacaksınız anlamına geliyor.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Hayır siz yazdıklarımı okumadınız mı? Anakart üzerinden 2 adet M.2 soketiniz var ama ikisi aynı hıza sahip değil. İşlemci altındaki ekran kartı soketi üzerindeki M.2 yuvası hızlı olan. Oraya takmanız gerekiyor. M.2 diskiniz PCIe 3.0 x4 hızında bir disk ama siz anakartınızdaki şuan takılı olan yerde kullanırsanız o yuvanın hızı PCIe 3.0 x2 hızında. Buda diskin hızını tam anlamıyla kullanamayacaksınız anlamına geliyor.
Hocam anlıyorum sizi şuan olay farklı ssd direkt yanlış gelmiş 1tb istemiştim ben. 500 göndermişller.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri