BİLGİSAYARIMDA SORUN VAR ACİL

uğur213

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Normal bir şekilde laptobumu açtım, normalden fazla bir yavaşlık olduğunu fark ettim, valorantta 200 fps alırken şu an ateş ettiğimde 10 fpse düşüyo anlık. Minecraftta 30 fps zor görüyorum, yardım edebilirmisiniz. Dün alt+f4 kullanarak kapattım pcyi ondanmı acaba.

işlemci: İ7 10750H

ekrankartı: gtx 1650

ram: 16gb

m2 ssd: 500 gb

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Fanı kontrol etme şansınız var mı? Benim bir ara fan takıldı dokunup düzeltmiştim. Bir ihitimal ssd sorunu da yapmıştı benzer durum. Sıcaklık ve kullanım oranını kontrol eder misiniz?

KS

uğur213

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fanı kontrol etme şansınız var mı? Benim bir ara fan takıldı dokunup düzeltmiştim. Bir ihitimal ssd sorunu da yapmıştı benzer durum. Sıcaklık ve kullanım oranını kontrol eder misiniz?
ŞU an baktım ve işlemci 80 derece normlade 50 dereceydi bi sıkıntı var orda evet. ama işlemci kullanımım maks %10 oluyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Açıp fanı kontrol edebiliyorsanız bakın, bir şey girmişte olabilir, toz bile tıkamış olabilir. Ses geliyorsa belki yağ ihtiyacı vardır.

KS

uğur213

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Açıp fanı kontrol edebiliyorsanız bakın, bir şey girmişte olabilir, toz bile tıkamış olabilir. Ses geliyorsa belki yağ ihtiyacı vardır.
restart atmıştım pcye düzelmemişti normal bir şekilde kapattım, açtım düzeldi. Fanlarıda kontrol ettim dönüyolardı.
teşekkürler zaman ayırdığınız için.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
restart atmıştım pcye düzelmemişti normal bir şekilde kapattım, açtım düzeldi. Fanlarıda kontrol ettim dönüyolardı.
teşekkürler zaman ayırdığınız için.
Rica ederim. Sıcaklık yükselirse mümkünse pc kapatıp daha fazla yormayın.Sağlıklı günler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri