Bilgisayarımdan İstediğim Performansı Alamıyorum

efedeveci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ryzen 5 5600 ve GTX1660ti ikilisi var. Eskiden Valorantta fps 300-400 lerde gezerken şimdi 150 lere zor çıkıyor 240 hz monitör var 240 fps alamıyorum , daha sık oynadığım oyun Fortnite da ise 90-120 arası değişiyo fps donmalar fps dropları iyice sinrimi bozdu. ne yapsam bilemedim. tavsiyesi yada nedendir bilen varmı ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
İşlemci sıcaklığı ne alemde.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
240 mm de ,o sıcaklık çok fazla Boşta değerimi bu.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Biosdan pompa devrine bi bakasana.

KS

efedeveci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
şuan evde değilim gittiğimde bakıcam gigabyte anakart nerden bakılıyor biliyormusun

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Biosda monitör diye bi kısım var orada görürsün.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
sys fan denen yeri anakart üzerinde bul. Pompadan çıkan kablo ona bağlıysa,durum çok kötü. Pompa dönmüyor,demektir.

KS

efedeveci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
sys fan denen yeri anakart üzerinde bul. Pompadan çıkan kablo ona bağlıysa,durum çok kötü. Pompa dönmüyor,demektir.
pompayı sata dönüştürücü vardı oraya bağladım fanları cpu fana bağladım büyük ihtimalle değiştirmemmi gerekiyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Sata dönüştürücü nedir. Hemen sök onu. Pompadan çıkan kabloyu anakrtın üzerindeki sys fan yazan sokete tak. Tekrar devri kontrol et.

Son düzenleme:
KS

efedeveci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sata dönüştürücü nedi.. Hemen sök onu. Pompadan çıkan kabloyu anakrtın üzerindeki sys fan yazan sokete tak. Tekrar devri kontrol et.
kardeşim çok teşekkür ederim pompa şimdi 1600 rpm de çalışıyor pompayı cpu fana bağladım fanlarıda sys fana bağladım inşallah sorunsuz çalışır eyvallah

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Ters bağlamışsın. Pompayı sys fan soketine , radyatör fanlarını cpu fana tak.
41 derece çok iyi olmuş ama sen yine de gerektiği gibi tak.Pompa devri biraz daha artabilir.

KS

efedeveci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ters bağlamışsın. Pompayı sys fan soketine , radyatör fanlarını cpu fana tak.
41 derece çok iyi olmuş ama sen yine de gerektiği gibi tak.Pompa devri biraz daha artabilir.
pomoayı sys fana bağlayınca pompanın ışığı sönüyo o yüzden takmadım ama takarım birde öyle denerim

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Takıp bi devrine bak. İlla ışık yansın diyorsan bu şekilde kalabilir Sıcaklklar gayet iyi zaten.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
555
şuan evde değilim gittiğimde bakıcam gigabyte anakart nerden bakılıyor biliyormusun
gigabyte anakart ise gigabyte center uygulamas ıyüklüdür pc ne köşede simgesi olması lazım. Orada siv var (system information viewer). Oradan cpu fan hızına sıcaklıgına, ne zaman kaç fanda çalışcağına kadar ayarlayabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri