Bilgisayarımı daha nasıl güçlendirebilirim?

zodi

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Şimdi başlığa bakınca ucu çok açık bi' soru farkındayım. Forumda yeniyim, yanlış kategorideysem özür dilerim.
Ancak ufak bi' sorum var. 

Bilgisayar özelliklerim;
i3 3210
12GB DDR3 ram (8GB 800Mhz, 4GB 667MHZ yazıyor doğruluğunu bilmiyorum.) 
SSD takılı bilgisayarda 120GB (500/500)
Ekran kartı ise GT730

sistem Turbox'un yaptığı bi' sistem i3 2. nesil vardı, 3. nesil taktım ve 8gb ram'e 4GB daha ekledim.

Sorum şu; 
Valorant oynarken 40-60 FPS arası bi değere sahibim. 6-8 ay sonra kendime iyi bi' bilgisayar toplayacağım ancak bu süre zarfında çok para harcamadan sabit 60 FPS alabileceğim (drop yaşamayacağım) güçlendirmeler yapmak istiyorum.
Bana ne önerebilirsiniz? 

Aklımda sadece 1600Mhz 2x8GB DDR3 ram takmak var, i7 3770 kullananları gördüm ama 6-8 ay sonra alacağım sistem için gidip 500-800TL arası para vermek istemiyorum işlemciye. Ram ile çözebilir miyim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cvp: Bilgisayarımı daha nasıl güçlendirebilirim?

FPS arttırmanın yolu bellidir. Baz olarak ekran kartı yükseltmesi, ikincil olarak GPU yükseltmesi yapılamıyorsa tek çekirdek gücü daha iyi bir işlemci yükseltmesi ve son olarak RAM modüllerini DUAL Channel yapmak ve frekansını yükseltmek. Zaten 2 belleğiniz var DUAL Channel çalışıyorlardır ama 8+4 GB yaptığınız için çok sağlıklı bir verim aldığınızı düşünmüyorum ama yine de ek masrafa gerek yok bu konuda.

Bence masraf yapmayın. Paranızı biriktirin 1000 TL bile olsa kar kardır yeni sisteme.

KS

zodi

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Cvp: Bilgisayarımı daha nasıl güçlendirebilirim?

Haklısın hocam, sırf 10-20FPS yükseltelim diye 1000TL'den olmayalım. Sen öyle diyince daha mantıklı geldi bu 6-8 ay sonrası için daha iyisini elde ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri