Bilgisayarımın sizce sorunu nedir ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bellek sorununuz var. RAM 8GB ama kullanılabilir 1.93GB olarak görünüyor.

Başlata msconfig yazın ve Sistem Yapılandırmasını açın. Açılan pencerede Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > Bellek üst sınırı : ayarında tik varsa kaldırın ve Uygula/Tamam diyerek pencereleri kapatın. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin. Eğer burada tik yoksa o zaman sisteminizdeki belleğinizi farklı RAM soketlerinde deneyin.

KS

polattarik94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bellek sorununuz var. RAM 8GB ama kullanılabilir 1.93GB olarak görünüyor.

Başlata msconfig yazın ve Sistem Yapılandırmasını açın. Açılan pencerede Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > Bellek üst sınırı : ayarında tik varsa kaldırın ve Uygula/Tamam diyerek pencereleri kapatın. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin. Eğer burada tik yoksa o zaman sisteminizdeki belleğinizi farklı RAM soketlerinde deneyin.

Akşama denicem hocam ramları değiştiripte denicem , dediginiz ayarlamaları yapcam gelişmeleri bildirirm

KS

polattarik94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğiniz alana baktım tik yoktu 
Fakat şuandada kullanılabilir :3.95 GB
gözüküyor burda 8 gb yzmasımı gerekiyor hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Kullanılabilir bellek 8GB için 7.95GB olarak görünmeli.

Bellek soketi için söylediklerimi de deneyip sonucu bildirin.

KS

polattarik94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3x 2 gb taktım yan yana öyle bi sorun görmedim hocam yanında kullanılabilir alan diye bişi çıkmıyor 3 soket şimdi 4. Soketede 2 gb takıp denicem toplamda 2 gb dan 4x cokmu yorar pc yi birde hocam windows 7 demi daha iyi verim alırım yoksa windows 10 damı alırım knıght oynuyorm sadece

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Windows 10 genel anlamda daha iyi performans sunar ama oyun eski olduğu için Win7 sisteminin ufak bir avantajı olabilir. Ancak işletim sistemi genel olarak oyunlarda performans kaybı yaratmaz. Bence güncel sistem kullanmak mantıklı olur.

Sisteme ne kadar bellek takarsanız takın bir sorun olmaz.

KS

polattarik94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows 10 genel anlamda daha iyi performans sunar ama oyun eski olduğu için Win7 sisteminin ufak bir avantajı olabilir. Ancak işletim sistemi genel olarak oyunlarda performans kaybı yaratmaz. Bence güncel sistem kullanmak mantıklı olur.

Sisteme ne kadar bellek takarsanız takın bir sorun olmaz.

Hocam suan 3x taktım 6 gb ram oldu ama pc hızlandı 4 gblık ramda sorun war o zaman başka pc de denicem onu  sorunu ramdan kaynaklımı hocam yoksa yazılımsal duzelcek bişimi
birde hocam 6 aydır askerdeydim kafanı şişiriyorum kusura bakma
diğer pc'mde ekran kartı fanı donmuyor arkadasın pc sine temizledık taktık orda fan dönüyordu napmamı öneririsnz hocam,
şuan tekrar denedim dit dit ediyor sürekli pc

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
RAM sorunu var gibi duruyor. Yazılım odaklı düzelmez donanımsal bir sorun var gibi duruyor. Başka bilgisayarda denemenize gerek yok o 4GB RAM sadece onu sisteme takın eğer sistem çalışmazsa RAM arızalıdır. Eğer çalışırsa bozuk çalışıyor olabilir. O zamanda bu yazılım   ile RAM testi yapın. Eğer 1 tane bile hata varsa zaten sorun budur. Sonucu paylaşırsınız.

Bu sorunlu GPU olan sistem ile bu RAM sorunu yaşayan sistem aynı sistem mi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri