Soru Bilgisayarla Alakalı Değil Ama Silahlarla İlgili..?!

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Merhabalar-/-Selamlar Hocam(lar)..
Bir Şey Merak Ettim Ve Bunu Arattım Google Dede'de Ama Cevap Bulamadım Ondan Dolayı Burada Sormak İstedim Ne Kadar Da Alakası Olmasada..
Şimdi Kağıt Üzerinde Bir Atış Talimi Yaparken Birden Fazla Mermi Aynı Yere Aynı Şekilde Geldiğinde Tek 1 Delik Oluşuyor Malum Ama Buradan 2 Mermi Geçtiği Nasıl Anlaşılıyor..?!
Hanii.. Bu Nasıl Mümkün..
Sorum Buyu İyi Günler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Merhabalar-/-Selamlar Hocam(lar)..
Bir Şey Merak Ettim Ve Bunu Arattım Google Dede'de Ama Cevap Bulamadım Ondan Dolayı Burada Sormak İstedim Ne Kadar Da Alakası Olmasada..
Şimdi Kağıt Üzerinde Bir Atış Talimi Yaparken Birden Fazla Mermi Aynı Yere Aynı Şekilde Geldiğinde Tek 1 Delik Oluşuyor Malum Ama Buradan 2 Mermi Geçtiği Nasıl Anlaşılıyor..?!
Hanii.. Bu Nasıl Mümkün..
Sorum Buyu İyi Günler.
Kusursuz gecmez asla delik normal mermi deligine gore hafif daha buyuk olur

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Kusursuz gecmez asla delik normal mermi deligine gore hafif daha buyuk olur
Hocam Bir Vaka Var Elimde Ve Kurşun Kusursuz Geçiyor Ölçüm Yaptık Tam Bir Mermilik Delik Genişliğinde Ama Aynı Yerden 3 Mermi Geçiyor Görüntüde..

Hocam Bir Vaka Var Elimde Ve Kurşun Kusursuz Geçiyor Ölçüm Yaptık Tam Bir Mermilik Delik Genişliğinde Ama Aynı Yerden 3 Mermi Geçiyor Görüntüde..
Hani Anlayamadık.. Çözümlemeye Çalışıyoruz.. Çözümlesek Bi, Çocuğa "Yarın Gel SharpShooter Olarak İşe Başla" Diyecez Resmen.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102

Hani Anlayamadık.. Çözümlemeye Çalışıyoruz.. Çözümlesek Bi, Çocuğa "Yarın Gel SharpShooter Olarak İşe Başla" Diyecez Resmen.
O cocugu tskya bildirin bunyesine katsin

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
O cocugu tskya bildirin bunyesine katsin
Çocuk Zaten TSK'da Hocam Ama Olay Şu Bu Atışta 3 Mermi Aynı Yere Girdiği Görülüyor Kağıtta Bir Delik Var Ama Sadece 1 Mermi Geçmiş Gibi Bir Delik Var 0'a 0 Tek Mermilik Alan, Genişlemedir Vsr Yok Ve Görüntü Neredeyse Tam Yandan Çekiyor Kağıdı Ve Belliki Uzaktan Çekiyor Ki Bayağı Kalitesiz Ama Arkadaki Damy'de Ard Arda 3 Kurşun Dizili Olduğu Söyleniyor Lakin Kanıt Yok (Video Kaydında Görünmüyor O Kısım Yani)
Olay Buradan Çıkma Hocam.. Çocuk Kanıt Olarak Dumy'i Getirmek Yerine Video Kaydı Ve Kağıtla Gelmiş Elinde..😅😅😅

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Çocuk Zaten TSK'da Hocam Ama Olay Şu Bu Atışta 3 Mermi Aynı Yere Girdiği Görülüyor Kağıtta Bir Delik Var Ama Sadece 1 Mermi Geçmiş Gibi Bir Delik Var 0'a 0 Tek Mermilik Alan, Genişlemedir Vsr Yok Ve Görüntü Neredeyse Tam Yandan Çekiyor Kağıdı Ve Belliki Uzaktan Çekiyor Ki Bayağı Kalitesiz Ama Arkadaki Damy'de Ard Arda 3 Kurşun Dizili Olduğu Söyleniyor Lakin Kanıt Yok (Video Kaydında Görünmüyor O Kısım Yani)
Olay Buradan Çıkma Hocam.. Çocuk Kanıt Olarak Dumy'i Getirmek Yerine Video Kaydı Ve Kağıtla Gelmiş Elinde..😅😅😅
Bunu anlayamazsın çünkü mermi milimetresi aynı olan bir mermi ile atış yaparsa ve hepsi gerçekten aynı noktaya gelirse büyüme olmaz bunu farkedemezsin. Sadece boş kovanlara bakman gerekir. Sıcak ve yakın olanlar yeni atılmış kovanlardır.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Bunu anlayamazsın çünkü mermi milimetresi aynı olan bir mermi ile atış yaparsa ve hepsi gerçekten aynı noktaya gelirse büyüme olmaz bunu farkedemezsin. Sadece boş kovanlara bakman gerekir. Sıcak ve yakın olanlar yeni atılmış kovanlardır.
Valla Hocam Elimizde Öyle Bir Kanıt Yok Arkadaşla 3 Gündür Tartışıyoruz La Bi Yürü Git Öyle Atış Yapamazsın Falan Diye (Çünkü Kendisi Tam Bİr Kolsuz) Ama O'da İnatla Savunuyor Bakalım ne Olacak.. 😅

Rotto

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Valla Hocam Elimizde Öyle Bir Kanıt Yok Arkadaşla 3 Gündür Tartışıyoruz La Bi Yürü Git Öyle Atış Yapamazsın Falan Diye (Çünkü Kendisi Tam Bİr Kolsuz) Ama O'da İnatla Savunuyor Bakalım ne Olacak.. 😅

Enteresan bir soru, merak edip GPT-4'e sordum. Şöyle bir cevap verdi;

"Atış talimi yapılırken tek bir delikten iki mermi geçmesi teorik olarak mümkündür, ancak bunun gerçekleşmesi için bir dizi özel koşulun sağlanması gerekir. İki mermi arasındaki mesafe, hız, yön ve hedef malzemesinin nitelikleri gibi faktörler bu olasılığı doğrudan etkiler. Ancak, "iz bırakmadan" kısmına gelince, bu, mermilerin hedefte tamamen aynı yolu izlemesi ve ikincisinin ilk mermi tarafından oluşturulan delik veya kanalı genişletmeden veya değiştirmeden geçmesi anlamına gelir ki, bu çok düşük bir ihtimaldir.

Bir mermi bir hedefe çarptığında, malzemenin yapısına bağlı olarak belirli bir deformasyon ve hasar oluşur. İkinci bir mermi aynı yoldan geçerse, en azından mikroskopik düzeyde olmak üzere, ek deformasyona neden olması beklenir. Bu, özellikle yumuşak hedeflerde veya hedefin mermileri yavaşlatacak ve durduracak şekilde tasarlandığı durumlarda daha belirgindir.

Ayrıca, iki mermi arasındaki hız ve zamanlama, ikincisinin birincinin oluşturduğu yoldan tam olarak aynı şekilde geçip geçemeyeceğini etkiler. Bu, mükemmel bir hizalanma ve zamanlama gerektirir ki bu da pratikte elde etmek son derece zordur. Ateşli silahlar ve mermiler arasındaki küçük farklılıklar bile, mermilerin yörüngesinde önemli değişikliklere yol açabilir.

Sonuç olarak, teorik olarak mümkün olsa da, pratikte iki mermi arasında böyle bir senaryonun gerçekleşmesi ve ikinci mermi tarafından ekstra bir iz bırakılmadan ilk mermi tarafından oluşturulan delikten geçmesi çok düşük bir ihtimaldir. Bu tür bir olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için balistik uzmanlarının detaylı incelemeleri gerekebilir."

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri