Bilgisiyar Çalıştığı Halde Ekran Gelmiyor

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar,

1 hafta önce bir bilgisiyar topladım ve çok profosyenel birisine kurdurtum. Bilgisiyarda bir sorun var bikgisiyarı çalıştırdığımda Monitöre hiçbir şekilde ekran gelmiyor nasış çöze bilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,215
Merhaba Arkadaşlar 1 hafta önce bir bilgisiyar topladım ve çok profosyenel birisine kurdurtum. Bilgisiyarda bir sorun var bikgisiyarı çalıştırdığımda Monitöre hiçbir şekilde ekran gelmiyor nasış çöze bilirim?
Hdmi mi dpi mi takılı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba eğer sıfır ürünlerden kurduysanız ve görüntü almıyorsanız, arkadaşta öyle bıraktıysa çokta profesyonel biri değilmiş :) . Sisteminizi parça parça tam olarak yazın bakalım nelerden kaynaklanıyor olabilir?

KS

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kişi ekran gelmesi için elinden geleni yaptı ve yapamadı. Bi bakar mısınız uyumsuz parça varmı
Ekran kartı: RTX 4080
İşlemci Ryzen 9 7900X
Ana kart: Rog Strix X670E-F

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Sorun ramlarda olabilir mi diye tam sistem yazın demiştim, tüm sistem parçalarını yazın, ram ssd hdd güç kaynağı?

KS

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyalar

• IMG_0853.jpeg
    IMG_0853.jpeg
    145.1 KB · Görüntüleme: 11

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Sisteminizi kapatıp fişten çekin, sonra power tuşuna 12 saniye kadar basılı tutun statik elektriği atsın, sonrasında ramları sökün ve tek ram takın anakart arka girişlerde clr cmos tuşu var ona basın kitapçığı varsa ne kadar süre basılması gerekiyor yazar, deneyin sonuç almazsanız yazın. Bir de kabloyu ekran kartı girişine taktığınızdan emin olun , tüm parçaların tam olarak oturduğuna, kabloların takıldığına işlemciyi doğru taktığınıza kadar emin olun . Bir de mönitör de sorun varsa diye Hdmi destekli bir tv varsa ona bağlayıp çalıştırmayı deneyin. Bunları yaparken pc açık olmasın ve fişleri takılı olmasın mönitor kablosu veya hoparlör kablosuna kadar kasaya elektrikle bağlı bir şey olmasın, sök tak kısmı bitipte çalıştırmak istediğinizde fişe takın çalıştırın.

KS

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşşekürler yarın deneyeceğim gelişme olursa yazarım iyi geceler.

KS

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
cözdüm baska bi yollarla yinede zamaninizi ayirip ilgilendiginiz icin tesekkürler tek sorun simdide oyunlarda crash yemem :/

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
cözdüm baska bi yollarla yinede zamaninizi ayirip ilgilendiginiz icin tesekkürler tek sorun simdide oyunlarda crash yemem :/
Sorununuzun çözülmesine sevindim . Eğer çözüm şeklinizi yazarsanız ileri de aynı sistemle bu sorunu yaşayan olursa bir çözüm yöntemi olsun. Şu an diğer açtığınız postu ve sorunu gördüm.

KS

Ardasmg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
nasil yaptigimi bende bilmiyorum arkadasla birazcik kurcaladik bilgisiyari yaptik eger discord hesabiniz varsa veriniz ordan ekran paylasiyim bir de siz görün ne oldugunu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri