Soru Bilgisiyarım Düşük Fps Veriyor

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
merhabalar arkadaşlar arkadaşımın sistemi benden kötü olmasına rağmen daha fazla fps alıyor nasıl olabilir ram lerin mhz 2 mizinde 3200 mhz
benim sistemim
i5 11400 rx 6600
arkadaşımın sistemi
ryxen 5 5500 rx 6600

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
yapılan ayarlardan kaynaklı olabilir güç seçeneklerinden performans radeon ayarlarından ise e-sports moduna al etkisi olmazsa bir çok ayar daha var onları da söyleyebilirim

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
yapılan ayarlardan kaynaklı olabilir güç seçeneklerinden performans radeon ayarlarından ise e-sports moduna al etkisi olmazsa bir çok ayar daha var onları da söyleyebilirim
oyun modu daha iyi değilmi hocam ? ve zaten nihai performans seçili

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
oyun modu size e-sports modundan daha az fps+gecikme verir e-sports modunda gecikme düşüyor ve fps yükseliyor windows ayarlarında da odaklanma ayarlarını kapatın ve oyun modunu açın

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
oyun modu size e-sports modundan daha az fps+gecikme verir e-sports modunda gecikme düşüyor ve fps yükseliyor windows ayarlarında da odaklanma ayarlarını kapatın ve oyun modunu açın
1676016776448.png

bu şekilde hocam doğrumudur ?

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
evet xbox oyun konsolunu da kapatın arka planda kayıt almak için halihazırda çalışır durumda bu da fps düşürebiliyor extra ayarlar arama kısmına oyun modu yazın oyun modunu da açın

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
evet xbox oyun konsolunu da kapatın arka planda kayıt almak için halihazırda çalışır durumda bu da fps düşürebiliyor extra ayarlar arama kısmına oyun modu yazın oyun modunu da açın
xbox oyun konsolu nasıl kapanıyor hocam birde ben ps 3 kolunu xboz kolu olarak gösteriyorum bir sıkıntı olmaz değilmi

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
hayır dediklerimin hepsi ayarlarda xbox yazsanız çıkar zaten ps3 kolunuz çalışmaya devam eder

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
girdim hocam oraya ama kapat falan yazmıyor bulamadım nerden kapatıcağım ?
şu an Mac te olduğum için bakamadım ama attığım fotoğraftaki xbox ağı, yayın ve yakalamarı kapatın
1676017748586.png

oyun çubuğunu da kapatın bunların hepsi fps'i fark ettirir daha sonra oyuna girip bakınız

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
benim için görüntü kalitesi pek önemli değil tavan fps görmek istiyorum dersen e-sports zaten ayarı beğenmezsen geri değiştirirsin bir de monitörün 144hz ise istediğin kadar fps yükselt göreceğin fps 144 yani aman aman arşa çıkmana gerek yok bu bilgiyi de vereyim

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
benim için görüntü kalitesi pek önemli değil tavan fps görmek istiyorum dersen e-sports zaten ayarı beğenmezsen geri değiştirirsin bir de monitörün 144hz ise istediğin kadar fps yükselt göreceğin fps 144 yani aman aman arşa çıkmana gerek yok bu bilgiyi de vereyim
144 fps üstü alıyorum monütörüm 144 hz ama hoca markadaşımın sistemi daha kötüyken daha yüksek fps alması şaşırtıcı

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
@Hüsom hocam böyle hata alıyorum neden olabilir burdan hız aşırtırma gpu veya başka birşeye alınca
1676028261211.png
1676028243918.png

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
@Hüsom dediğiniz ayarları yapınca daha düşük fps almaya başladım hocam

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
@Hüsom dediğiniz ayarları yapınca daha düşük fps almaya başladım hocam
hocam ayarlardan daha düşük fps alma imkanınız yok çalışan servisleri kapattık muhtemelen farklı bir ayarınız var bunun yerini tespit etmek zor istersen temiz kurulum yap ya da belki driver ayarlarında değerleriyle oynamışsınızdır fabrika ayarlarına alın driver'ınızı

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
hocam ayarlardan daha düşük fps alma imkanınız yok çalışan servisleri kapattık muhtemelen farklı bir ayarınız var bunun yerini tespit etmek zor istersen temiz kurulum yap ya da belki driver ayarlarında değerleriyle oynamışsınızdır fabrika ayarlarına alın driver'ınızı
hocam söyle bir fps alıyorum lol de normal mi ? banamı düşük gibi geliyor e spor modunda
1676113030269.png

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
driverdaki fps değerleri yalan ona bakarsan bende valoda ortalama 1300fps alıyorum bu fpsler oyunun kapanış veya loading ekranlarındaki fpsleride baz alıyor en iyi ve sağlıklı sonuç afterburner indirmen oradaki değerleri paylaşırsan daha iyi olur

KS

TheDarkS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
driverdaki fps değerleri yalan ona bakarsan bende valoda ortalama 1300fps alıyorum bu fpsler oyunun kapanış veya loading ekranlarındaki fpsleride baz alıyor en iyi ve sağlıklı sonuç afterburner indirmen oradaki değerleri paylaşırsan daha iyi olur
hocam şuanda böyle birde 5 v5 gireyim oyun içi fps de yulardaki değerlerle aynıdı maçtayken hiç 144 fps alamadım
1676113388870.png

1676113504814.png

1676113551934.png

@Hüsom

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri