bilinmeyen yazılım uzantı hatası

Mersy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sürekli böyle hatalar alıyorum. SFC /scannow olsun birkaç CMD komutuyla hatalı Windows dosyalarını onarsam da sürekli hata veriyor.

Ekli dosyalar

• 1666383976945.png
    1666383976945.png
    312.5 KB · Görüntüleme: 122
  • 1666383986865.png
    1666383986865.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 119

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
'' SFC /scannow '' İşe yaramadıysa şunu'da dener mısın? lütfen kardeşim..

sfc / scannow / offbootdir = c: / offwindir = c: windows
İşlem tamamlanana kadar bekle daha sonra.

CHKDSK / f / r
Çıkan Seçeneğe '' Y '' deyip İşlem tamamlanana kadar bekle.

Bir de bu komutları yazarak dene baktın olmadın '' Çağdaş Hocamın '' Dediğini yaparsın, Birde windows orjinal dimi? kardeşim..

KS

Mersy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Eskiden bende alıyordum format attım sorun çözüldü şuanda almıyorum tabi tek çözüm bu değildir ama ben formatla çözdüm.
Bir arkadaş daha demişti format at diye de çok oyun var hocam. Üstüne daha yeni Windows etkinleştirdim, 3-4 aydır Windows olmadan kullanıyordum bu ay başladı böyle bir şey her zaman olmuyor tabii sfc /scannow yapıyorum 1 hafta olmuyor diyelim bir anda çıkıyor farklı bir hata.
'' SFC /scannow '' İşe yaramadıysa şunu'da dener mısın? lütfen kardeşim..

sfc / scannow / offbootdir = c: / offwindir = c: windows
İşlem tamamlanana kadar bekle daha sonra.

CHKDSK / f / r
Çıkan Seçeneğe '' Y '' deyip İşlem tamamlanana kadar bekle.

Bir de bu komutları yazarak dene baktın olmadın '' Çağdaş Hocamın '' Dediğini yaparsın, Birde windows orjinal dimi? kardeşim..
Hocam orijinal yani Sağlam Lisans'tan Retail Key almıştım, sorunsuz çalışıyor. Bu attığınız komutları pcyi açınca deneyeyim sfc /scannow'un altındaki iki komut ne ise yarıyor hocam ? Bilgisayarda Windows etkinlestirmeden 3-4 ay kullandım daha bu ay böyle hatalar vermeye başladı her zaman olmuyor tabii böyle program falan yok mu eksik dosyaları kökten gösteren. Formatsiz halledebilirsek çok iyi olur.

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Görev yöneticisi> işlem sekmesinde bulabilir ve ardından arka plan işlemlerine bakabilirsiniz. Bulduktan sonra sağ tıklayın > dosya konumunu aç > ( dosya genişletme görünümünü açtığınızdan emin olun ) > AcPowerNotification.exe'nin adını AcPowerNotification.exe.OLD olarak değiştirin > ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu yardımcı olur umarım.

KS

Mersy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Görev yöneticisi> işlem sekmesinde bulabilir ve ardından arka plan işlemlerine bakabilirsiniz. Bulduktan sonra sağ tıklayın > dosya konumunu aç > ( dosya genişletme görünümünü açtığınızdan emin olun ) > AcPowerNotification.exe'nin adını AcPowerNotification.exe.OLD olarak değiştirin > ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu yardımcı olur umarım.
en son sfc /scannow yaptım bıraktım hocam. 1-2 gündür hata vermiyor vermeye başladığı zaman dediğiniz şeyleri uygulayacağım. bir program var mı hocam böyle eksik dosyaları falan gösteren ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri