Bios Ayari Yaptiktan Sonra Ekran Gelmiyor

onur acar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeni pc aldim windows kurdum sorunsuz bir sekilde sonra biosa girdim ramlerin mhz sini yukselttim ve resize barı açtım sonra kaydedip ciktim simdi ekrana goruntu gelmiyor klavye mouse hic yanmiyor ekran kartinin fanida donmuyor ne yapmaliyim

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Ramler 2. ve 4. slota mı takılı ?

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
223
clear cmos yapın hocam, ayarlar resetlensin. Muhtemelen ramlerden olmuştur. Kartın boştayken fanlarının dönmemesi normal.

KS

onur acar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
clear cmos yapın hocam, ayarlar resetlensin. Muhtemelen ramlerden olmuştur. Kartın boştayken fanlarının dönmemesi normal.
Hocam clear cmos yazan yerde 2li sekilde 3 tane alt alta cok kucuk metal cikintilar var hangi ikisine degdirecegim tornavidayi

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Hocam clear cmos yazan yerde 2li sekilde 3 tane alt alta cok kucuk metal cikintilar var hangi ikisine degdirecegim tornavidayi
Benim anakartta bu şekilde 2li pin. Anakrttaki pili çıkartıp da dene istersen.

1706200280304.png

KS

onur acar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakartının kılavuz kitapçığında ayrıntılı yazar. Veya hangi modelse websitesinden de bakabilirsin. Uygulaması basittir.
Benim anakartta bu şekilde 2li pin. Anakrttaki pili çıkartıp da dene istersen.

Ekli dosyayı görüntüle 31019
Anakarta clear cmos yaptim bios sifirlandi ve pc acildi ama kapaliyken yaptigimda olmadi pc acikken yapinca oldu neyse onu gectim simdi ben bu ramlerin mhz yi arttirdigimda yuksek ihtimal gene aynisi olacak ne yapmaliyim

KS

onur acar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc açıkken clear cmos yaptınız ise ucuz atlatmışsınız:)
Hocam kapaliyken yaptim olmadi gene goruntu gelmiyordu sonra calisirken temas ettirdim gitti geldi ve acildi onuda anlamadim kapali yapacagim evet dogru ama fise takili mi olmali yoksa tamamen her turlu elektrigini kesmelimiyim

Şu linkten ramlerinizin model seri nosunu felan kontrol edin. Bu listedekiler test edilmiş sorunsuz modelleri içeriyor.

Hocam anakartim gigabayte asus degil

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
223
Hocam kapaliyken yaptim olmadi gene goruntu gelmiyordu sonra calisirken temas ettirdim gitti geldi ve acildi onuda anlamadim kapali yapacagim evet dogru ama fise takili mi olmali yoksa tamamen her turlu elektrigini kesmelimiyim

Psu yu fişten çekip en az 10sn kısa devre yapmanız gerekiyor, açıkken yapmayın hocam. Hakkaten ucuz atlatmışsınız.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
223
Hocam fisten cektim ve dediginiz gibi bi 5 10 saniye yaptim ilk basta olmadi

Benim eski msi z590 da 10sn tutmam gerekiyordu, gigalarda nasıl çok net bilmiyorum. Kitapçığından bakabilirsiniz. Normal şartlar altında clear cmos olmadı diye birşey olamaz, 5sn değilde 10sn denemek lazım belki. Neyse artık o sorun çözülmüş:) Ram konusuna gelince arkadaşın söylediğini yapmanız lazım. Anakartın sitesinde uyumlu ram modeller yazar. Bi kontrol edin. Siz manuel mi yaptınız hız yükseltmesini yoksa sadece xmp açınca mı sorun çıktı?

Bir de bi zahmet ram ve anakart model numaralarını yazın ki afaki konuşmayalım.

KS

onur acar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim eski msi z590 da 10sn tutmam gerekiyordu, gigalarda nasıl çok net bilmiyorum. Kitapçığından bakabilirsiniz. Normal şartlar altında clear cmos olmadı diye birşey olamaz, 5sn değilde 10sn denemek lazım belki. Neyse artık o sorun çözülmüş:) Ram konusuna gelince arkadaşın söylediğini yapmanız lazım. Anakartın sitesinde uyumlu ram modeller yazar. Bi kontrol edin. Siz manuel mi yaptınız hız yükseltmesini yoksa sadece xmp açınca mı sorun çıktı?

Bir de bi zahmet ram ve anakart model numaralarını yazın ki afaki konuşmayalım.
Hocam model no degilde anakart gigabayte a520m k v2 rev 1.0 modeli ramler gskill cl18 3600 mhz 8gb modeli

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri