Bios Güncelleme Sonrası PC Açılmama Sorunu

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhabalar bende ryzen 5 2600 işlemci vardı 5600 alarak güncellemek istedim işlemciyi bios görmedi bios güncellemem gerektiğini öğrendim anakartım gigabyte aorus b450 pro modeli siteden nios güncellemesini indirdim fakat güncellemem çok eski olduğundan önce f60 diye qflash güncellemesi çalışan sürümü yüklemem gerektiğini öğrendim çünkü son güncellemeyi q flash görmüyordu güncelleme bitti başarılı bir şeklide pc resetlendi ve açılınca aorus ekranında kaldı görsel ekleyeceğim klavyedeki hiçbir tuş çalışmıyor pc açıldığı an o yüzden bios a da giremiyorum bios güncelleme ekranına da giremiyorum cmos reset pil çıkar tak hepsini denedim hiçbir çözüm olmadı. Çok acil yardıma ihtiyacım var teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 14

eren28tr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Herkese merhabalar bende ryzen 5 2600 işlemci vardı 5600 alarak güncellemek istedim işlemciyi bios görmedi bios güncellemem gerektiğini öğrendim anakartım gigabyte aorus b450 pro modeli siteden nios güncellemesini indirdim fakat güncellemem çok eski olduğundan önce f60 diye qflash güncellemesi çalışan sürümü yüklemem gerektiğini öğrendim çünkü son güncellemeyi q flash görmüyordu güncelleme bitti başarılı bir şeklide pc resetlendi ve açılınca aorus ekranında kaldı görsel ekleyeceğim klavyedeki hiçbir tuş çalışmıyor pc açıldığı an o yüzden bios a da giremiyorum bios güncelleme ekranına da giremiyorum cmos reset pil çıkar tak hepsini denedim hiçbir çözüm olmadı. Çok acil yardıma ihtiyacım var teşekkür ederim.
disk olarak ne kullanıyorsun?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
213
Bilgisyara usb ile takılı, başka bir cihaz var mı?
PC kapalıyken fare dahil herşeyin bağlantsıxını çıkarın.
Klavye de bir kes tak çıkar yapın. Resrart atın, bosa girmeyi deneyin bakalım ne tepki verecek.

KS

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisyara usb ile takılı, başka bir cihaz var mı?
PC kapalıyken fare dahil herşeyin bağlantsıxını çıkarın.
Klavye de bir kes tak çıkar yapın. Resrart atın, bosa girmeyi deneyin bakalım ne tepki verecek
Hocam klavye mause dışında tüm usbleri boşalttım klavyeye de tak çıkar yaptım hiçbir tepki olmadı

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
213
Şurada sizin sorunuzla ilgil iaynı fotoyu atmışlar.
Google translate yardımıyle bir inceleyin isterseniz.

KS

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şurada sizin sorunuzla ilgil iaynı fotoyu atmışlar.
Google translate yardımıyle bir inceleyin isterseniz.

Buradaki herşeyi çevirerek okudum ama farklı anlatılan tek şey bu kartta 2 tane bios olduğu ve güç tuşuna 10 sn basıldığında diğer bios a geçtiği fakat adamda da işe yaramadığı gibi bende de hüsran 😢

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
408
Klavyeyi USB 2.0 bağlantısına takıp tekrar deneyin.

Cmos reseti nasıl yaptınız?

KS

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi dikkatimi birşey daha çekti ekran kartı arıza lambası yanıyor ama ekran kartımda bir problem olması imkansız çıkartıp temizledim taktım sorun aynı

CLR CMOS YAZAN YERİN ALTINDA 2 tane pin var onları tornavidayla birbirine değirsim güç yokken

Ayriyetten anakartta hiç 2.0 yok hepsi 3.0 veya 3.1

Ekli dosyalar

• IMG_7254.jpeg
    IMG_7254.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Şimdi dikkatimi birşey daha çekti ekran kartı arıza lambası yanıyor ama ekran kartımda bir problem olması imkansız çıkartıp temizledim taktım sorun aynı

CLR CMOS YAZAN YERİN ALTINDA 2 tane pin var onları tornavidayla birbirine değirsim güç yokken

VGA ışığı mi yanıyor?

KS

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı ile ilgili olabilir, o bağlantı kablolarını bir kontrol et.
Son güncel bilgi yabancı forumda belirtilen 2. Bios olayına az önce farklı yöntemlerle giriş yaptım sanırım fakat onda da bios sürümü f5 olarak açıldı bende tekrar adım adım bios güncellemesi yapmayı denedim f32 sonrası hiçbirine f32 yi yüklemeden geçmediğinden tekrar f32 yi yükledim sorunsuz yüklendi ve aynı şekilde ekran yine aorus modunda kaldı.

eren28tr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Son güncel bilgi yabancı forumda belirtilen 2. Bios olayına az önce farklı yöntemlerle giriş yaptım sanırım fakat onda da bios sürümü f5 olarak açıldı bende tekrar adım adım bios güncellemesi yapmayı denedim f32 sonrası hiçbirine f32 yi yüklemeden geçmediğinden tekrar f32 yi yükledim sorunsuz yüklendi ve aynı şekilde ekran yine aorus modunda kaldı.
ssdyi çıkarıp takarmısın?

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33

2 pini temas ettir power reb bas çek sıfırlaması gerek mademki f32 sıkıntı yapıyor atlayın sonraki göncellemeyi bekleyin

KS

orhan.altin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 pini temas ettir power reb bas çek sıfırlaması gerek mademki f32 sıkıntı yapıyor atlayın sonraki göncellemeyi bekleyin
Güç kapalıyken mi açıkken mi ben kapalıyken yaptım 10 saniye kadar bekledim sonra gücü açıp power res tuşuna bastım şuan hiçbir tepki yok sıfırlamıyor ve f32 dışında bir bios u kabul etmiyor tek tek hepsini indirdim en sondan ink güncellemeye kadar tek tek denedim tek f32 yi yüklüyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Gigabyte anakrtlrda windows üzerindende ,eskiden bios update yapardık Öyle bi seçenek yokmu.Baktınız mı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri